(VIDEO) Španija promašila penal u sudijskoj nadoknadi: Engleska šampion Evrope poslije 39 godina

Mlada reprezentacija Engleske je novi šampion Starog kontinenta, pošto su u finalu minimalnim rezultatom 1:0 savladali selekciju Španije.

Engleska je večeras u gruzijskom Batumiju savladala selekciju Španije i tako po treći put postali prvaci Evrope u ovoj konkurenciji, ali tek prvi put još od davne 1984. godine.

Gol odluke postignut je u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Pol Kalmer pogodio iz slobodnog udarca sa 20-ak metara. Lopta je na putu do mreže pogodila jednog igrača, promijenila putanju i prevarila golmana Španije Arnaa Tenesa.

Nakon toga je uslijedila tenzija između dvije protivničke ekipe, ali se sve ubrzo smirilo i odsviran je kraj prvog poluvremena. U drugom poluvremenu je Španija bila ta koja je diktirala tempo, ali je Engleska uspijevala da odoli svim njihovim napadima.

U 89. minutu su Englezi mogli sve da riješe, ali je Tenes ovoga puta bio na visini zadatka, a onda je uslijedila drama u sudijskoj nadoknadi i penal za Španiju u 96. minutu.

Kolvil je u skoku zakačio Abela Ruiza po stopalu, reagovala je VAR soba, a sudija je poslije odgledanog snimka pokazao na bijelu tačku. Upravo je Ruiz odlučio da šutira penal, ali je Džejms Traford pročitao njegovu namjeru i spasio Englesku te tako postao junak utakmice.