Everton u goleadi nakon produžetaka savladao Totenhem i prošao u četvrtfinale FA kupa

Fudbaleri Evertona eliminisali su večeras iz FA kup Totenhem trijumfom na svom terenu nakon produžetka rezultatom 5:4.

Nakon ubačaja Hjong-min Sona iz korner u trećem minutu, mrežu “Karamela” pogađa Davinson Sančez.

U nastavku je bolje igrao Evertonu kome je trebalo sedam minuta za tri gola. Prvo je u 36. minutu Dominik Kalver Luin izjednačio, da bi u Rišarlson i Gilfi Sigurdoson u 38. i 43. povisili prednost Evertona na 3:1.

U samom finišu prvog poluvremena Erik Lamela je postigao gol za 3:2. Argentinac je odigrao dupli pas sa Sonom, i nakon situacije jedan na jedan sa golmanom Evertona, preciznim šutem pogodio mrežu.

Totenhem je u 57. minutu došao do izjednačenja. Lopta je u petercu poslije kornera pala pred Sančeza, i fudbaler iz Kolumbije se po drugi put upisao u strijelce na utakmici.

Goleada nije stala ni u nastavku meča. U 68. minutu Rišarlson je iskoristio dobro dodavanje Sigurdsona i šutem s lijeve strane kaznenom prostora “Sparsa” savladao nemoćnog Uga Ljorisa.

Da bi meč imao uzbudljiv finiš, pobrinuo se Hari Kejn pogotkom u 83. minutu. Son je ponovo bio asistent, ofanzivac je centrirao sa lijeve strane, a na drugoj stativi sam je bio engleski napadač koji glavom postavlja rezultat 4:4 i utakmicu odvodi produžetke.

Poslije samo tri minute prvog produžetka, Bernard na sjajnu, na ovom susretu treću asistenciju Sigurdsona, upisuje se u strijelce.

Do kraja rezultat se nije mijenjao i Everton je ostvario plasman u četvrtfinale FA kupa uz Lester, Šefild junajted, Mančester siti, Mančester junajted i Bornmut. Sutra će se znati konačni učesnici naredne faze najstarijeg fudbalskog takmičenja iz mečeva Čelsi – Barnsli i Vulverhempton – Sautempton.