Evrogolom Vehabovića Velež ostvario primarni cilj u Premijer ligi Bosne i Hercegovine (VIDEO)

Fudbaleri Veleža pobijedili su ekipu Mladosti u Doboju kod Kaknja rezultatom 1:0 u posljednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i tako su uspjeli obezbijediti kvalifikacije za Ligu konferencija za narednu sezonu.

Ono što je bilo poznato prije početka ove utakmice je da je gostima iz Mostara bio potreban minimalno bod na ovoj utakmici da bi obezbijedili mjesto u kvalifikacijama za Ligu konferencija.

Na samom startu meča već nakon tri minute igre Edo Vehabović je postigao evrogol sa 20-ak metara iz okreta i tako doveo Velež do ekspresnog vođstva.

U šestoj minuti gosti su mogli do još jednog pogotka, ali ovog puta stativa je bila saveznik domaćina. Nakon uvodnog ludila na ovoj utakmici tempo utakmice je opao. U 22. minuti Dino Hasanović je dobro šutirao, međutim lopta je otišla preko gola. Do kraja prvog dijela, Brandao je povukao loptu koju je proslijedio do Mehmeda Ćosića koji je centrirao do Hasanovića koji je pokušao glavom, ali je lopta otišla pored gola. Na poluvrijeme se otišlo pri vođstvu gostiju od 1:0.

Na startu drugog dijela Anez Vazda je dobro šutirao, a šut je dobro izblokirao Denis Zvonić i lopta je otišla preko gola. U 53. minuti nakon kornera Hasanović je glavom loptu poslao preko gola. Dvije minute kasnije Dejan Georgijević pogodio je lijevu stativu i rezultat je ostao nepromijenjen.

Opasan kontranapad uslijedio je za domaće kada je odbrani pobjegao Begić koji je šutirao pored gola.

Do kraja utakmice ostalo je 1:0 za Velež koji je ovom pobjedom obezbijedio treće mjesto Premijer lige Bosne i Hercegovine i kvalifikacije za Ligu Konferencija za narednu sezonu.