Evrokup: Mornar deklasiran u Malagi, Nanter lagano protiv Gran Kanarije

U sedmom kolu Evrokupa Trento je pobijedio Promiteas u Grčkoj, Mornar je poražen na gostovanju u Malagi, dok Nanter savladao Gran Kanariju na svom parketu.

Na samom startu meča Unikaha je pokazala da će se samo jedna ekipa pitati na parketu u Malagi. Već nakon četiri minute igre bilo je +11 za domaće (17:6) kada je Deon Tompson pogodio šut za tri poena. Prednost španske ekipe i dvije minute prije isteka prve dionice na semaforu je pisalo 25:10. Zahvaljujući Džejkobu Pulenu i Nemanji Vranješu gosti su za kratko smanjili zaostatak na jednocifreni broj, ali je poenima Darija Brizuele prvih deset minuta završeno rezultatom 27:16.

Uspjeli su igrači Mornara vratiti se na 32:25 kada je Marko Jeremić pogodio van linije 6,75 nakon dvije i po minute igre u drugoj dionici. Nije dugo trebalo Unikahi da ponovo dođe na plus 15. Za tri poena pogodio je Frensis Alonso i pet minuta do odmora bilo je 42:27. Do kraja poluvremena bilo je i 20 razlike, pa je na isteku 20. minute na semaforu pisalo 54:34.

Ni treća četvrtina nije se mnogo razlikovala od prve dvije. Alberto Dijaz je dvije minute do početka posljednjeg dijela pogodio za dva poena i donio prednost od čak 30 poena razlike za Unikahu (73:43). Do isteka treće dionice nešto je smanjen zaostatak i u posljednjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 75:52.

Posljednjih deset minuta bilo je samo rutinsko privođenje utakmice kraju od strane španske ekipe i ona je završena pobjedom Unikahe 98:72.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Aksel Butelj i Brizuela sa po 16 poena, dok je na drugoj strani Jeremić ubacio 15.

U sljedećem kolu Unikaha igra protiv Budućnosti, dok Mornar gostuje Breši.