Evroliga: Lučić vodio Bajern do trijumfa protiv Valensije, Zenit bolji od Asvela u gostima

U okviru osmog kola Evrolige, Bajern je na svom terenu savladao Valensiju rezultatom 90:79, a Zenit je kao gost bio bolji od Asvela sa 66:53.

Nakon poena Džahuana Džonsona za Bajern na početku, Valensija je napravila seriju od 9:0. Džonson je ponovo poentirao za svoju ekipu, a priključio mu se i Vladimir Lučić, pa je prednost gostiju bila smanjena, a Bavarci su prvu četvrtinu na kraju i riješili u svoju korist rezultatom 21:18. Drugi period je protekao u izjednačenoj igri, ali “Slijepi miševi” su se ipak bolje snašli, pa se na veliki odmor otišlo sa 39:37 za njih.

Bajern je jurio rezultat u prvoj polovini treće četvrtine, a vođstvo su ponovo preuzeli pogotkom Pola Zipsera za 52:51 na nešto manje od pet minuta do kraja ovog perioda. Do isteka 30. minute, nisu ispuštali prednost, pa se u finalnu dionicu ušlo sa 62:60.

Tokom većeg dijela četvrte četvrtine, ni jedni ni drugi se nisu uspjeli odvojiti na osjetniju razliku i sve je mirisalo na neizvjesnu završnicu. Ipak, Lučić je serijom sjajnih poteza riješio meč, a konačan rezultat je glasio 90:79.

Reprezentativac Srbije je sa 22 poena bio najefikasniji u pobjedničkim redovima, a kod gostiju je prednjačio Klemen Prepelič sa 18.

Prva četvrtina utakmice Asvela i Zenita je završena rezultatom 12:11 za goste. Efikasnost se nije mnogo popravila ni u nastavku, pa se na veliki odmor otišlo sa 28:21 za Ruse.

Zenit je bio nešto bolji rival i u drugom poluvremenu, a meč je završen rezultatom 66:53 u njihovu korist.

Vil Tomas je sa 14 poena bio najefikasniji kod tima iz Sankt Peterburga, a na drugoj strani, Šarl Kaudi je imao identičan učinak.