Prvo kolo Evropskog prvenstva za rukometašice, koje se igra u Danskoj, u grupi B donijelo je meč reprezentacija Mađarske i Hrvatske. Poslije skoro čitavog meča koji je protekao u izjednačenoj igri, Hrvatice su uspjele da se odlijepe na plus dva i slave rezultatom 24:22.

Prvi dio meča je protekao u apsolutnoj izjednačenosti obje selekcije. Niti jedan tim nije odustajao od čvrste igre i uzvraćanju pogodka, u popularnoj “gol za gol” igri. Pokušale su Hrvatice da se malo agresivnijom igrom odlijepe na par golova prednosti, ali su to mađarske rukometašice sjajno ispratile i odradile vrhunski posao u sprečavanju rezultatskog jaza.

Hrvatice je predvodila Camila Micijević sa četiri pogotka, dok su mađarske rukometašice postigle šest golova preko Katrine Klujber. Do kraja prvih 30 minuta igre, sve je ostalo izjednačeno, viđena je lavovska borba na sredini terena, uz sjajnu timsku odbranu. Rezultat je na poluvremenu bio 12:12.

Ana Debelić
sa tri i Marijeta Vidak sa dva pogotka su uz Micijevićevu predvodile svoj tim u drugom poluvremenu. Sa druge strane, uz Klujberovu, najistaknutija rukometašica Mađarske bila je Suzana Tomori koja je upisala dva pogotka i odrađivala odličan defanzivni posao. Na kraju je presudio timski duh i bolja kolektivna organizovanost “Vatrenih” rukometašica. Hrvatice su maestralno odradile kraj meča sa timskom igrom i slavile rezultatom 24:22.