FA kup: Viničijus briljirao za Totenhem, Njuport propisno namučio ekipu Brajtona

U okviru FA kupa Totenhem je pregazio ekipu Marina u gostima rezultatom 5:0. Ekipa Njuporta je “skupo prodala” svoju kožu, ali je na kraju izgubila na penale od Brajtona rezultatom 4:3.

Poslije duže timske akcije, Totenhem je u 24. minutu došao u vođstvo golom Karlosa Viničijusa.

Mladi Viničijus je opet u 30. minutu bio na pravom mjestu u pravo vrijeme, pokupio je jednu odbijenu loptu, te donio prednost “Pjevcima“ od 2:0.

Svega tri minuta kasnije, novi pogodak u mreži Marina. Ovaj put je Lukas Moura pronašao put do mreže domaćih i promijenio je rezultat današnje utakmice na 3:0 za Totenhem.

Igrao se 38. minut kada je Viničijus pokazao da je najraspoloženiji igrač na terenu, a to se vidjelo u njegovom het-triku za ekipu Žozea Murinja. Rezultat je bio 4:0 za Totenhem.

Najljepši momenat na meču se dogodio u 60. minutu. Totenhem je postigao peti pogodak, a on je bio djelo mladog Alfija Devina čiji je ovo bio prvi seniorski gol i ujedno seniorski debi za 16-godišnjeg dječaka.

Do kraja se nije dogodilo ništa važnije, a gosti iz Londona su lagano priveli meč kraju. Poslije 90 minuta na semaforu je bilo 5:0 za Totenhem.

Posljednji meč dana u okviru FA kupa odigrali su trećeligaš Njuport i član Premijer lige, Brajton i Hou Albion. “Galebovi“ nisu u prvom poluvremenu uspjeli da opravdaju ulogu favorita protiv niželigaša.

Čeličari“ iz Južnog Velsa su se pokazali kao čvrst protivnik za Grema Potera i njegove izabranike. Drugo poluvrijeme je vidjelo skoro cijelu prvu postavu Brajtona na terenu, ali i to nije davalo željeni rezultat.

Bilo je očigledno da je trener Majkl Flin odlično spremio svoj tim za bitku sa daleko jačim i slavnijim protivnikom. “Galebovi” nikako nisu uspijevali da postignu pogodak i polako su se podužeci bližili.

Taman što su se domaći ponadali da će ovaj susret odvesti u dodatnih 30 minuta fudbala, Solomon Marč je postigao pogodak u 91. minutu za “Galebove“. Rezultat je promijenjen na 1:0 za Brajton.

Newport County 0 – [1] Brighton – Solly March 90′ from r/soccer

Domaći nisu odustali ni poslije kasnog gola gostiju, u 95. minutu meča i duboko u sudijskom vremenu Džejmi Proktor je pogodio za velški tim, te poravnao rezultat, tada je bilo 1:1. Meč je otišao u produžetke.

Newport County [1] – 1 Brighton – Adam Webster OG 90+6′ from r/soccer

Dodatnih 30 minuta nije donijelo pobjednika ovog meča, tako da se moralo preći na penal serije. Poslije izvođenja jedanesteraca Brajton je slavio u seriji rezultatom 4:3.