U prvoj utakmici polufinala Istočne konferencije, Atlanta Hoksi su kao gosti savladali Filadelfija Seventisikserse sa 128:124 (42:27, 32:27, 25:29, 29:41).

Drugi meč je na programu u noći između utorka i srijede.

Gosti su bili dominantni u većem dijelu utakmice. Sjajno su šutirali u prvol poluvremenu, pogotovo Tre Jang, koji se poigravao sa Denijem Grinom, pa je nakon 24 minuta igre na semaforu stajalo 74:54.

Seventisiksersi su se pokušavali vratiti, prvenstveno preko unutrašnje igre Džoela Embida i tranzicije Bena Simonsa, ali to im u trećem kvartalu nije uspjelo. Ipak, u četvrtom su smogli snage da potpuno istope prednost protivnika, tjerali su Hokse na greške i na minut do kraja su prišli na samo -3 (118:115).

Naredni ofanzivni posjed gostiju nije pretjerano obećavao, ali solidnim protokom lopte su uspjeli napraviti prostor Bogdanu Bogdanoviću, koji je pogodio trojku za 121:115. Uslijedilo je još nekoliko grešaka izabranika Nejta Mekmilana, ali Seventisiksersi ih nisu u potpunosti iskoristili i konačan rezultat je glasio 128:124.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Jang sa 35, dok se na drugoj strani istakao Embid sa 39 poena.