Sloboda je u okviru 5. kola Lige 6 u sjajnoj atmosferi na svom parketu savladala Igokeu sa 85:73. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Haris Delalić sa 19, a pratio ga je Adi Alikadić sa 18 postignutih poena.

Tuzlacima je ovo drugi trijumf iz pet odigranih susreta u završnici domaćeg šampionata, dok su Aleksandrovčani zabilježili prvi poraz, uz koji imaju četiri pobjede.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše raspoloženu napadačku igru ni na jednoj strani, a crveno-crni su se bolje snašli u drugih 20 minuta, gdje su prelomili meč u svoju korist i slavili.

Sloboda, Fantastična Sloboda srušila Igokeu u Mejdanu

Dešon Stefans i Aleksa Radanov su doveli Igokeu do početne prednosti od 4:0, a Draško Albijanić i Haris Delalić su preokrenuli na 6:4.

Ni jedni ni drugi nisu bili pretjerano napadački raspoloženi u nastavku, a Adi Alikadić je trojkom postavio rezultat kojim se otišlo na prvu pauzu, 19:19.

Tej Voler je otvorio drugi kvartal pogotkom van linije 6,75m, no gosti nisu uspjeli da dođu do veće prednosti. Miloš Latković i Alikadić su uzvratili istom mjerom, a potom su oba tima ušla u period u kome nisu postizali poene.

Darko Talić je na četiri minuta do odlaska na odmor približio Igokeu na -1 (31:30), da bi Dalibor Ilić malo poslije preokrenuo na 34:32. Ipak, Delalić je zatim pogodio dvije trojke, pa je Sloboda nakon 20 minuta vodila sa 38:34.

Nakon nešto manje od dva minuta igre u nastavku, Aleksa Radanov je vratio rezultatski plus na stranu gostiju (41:40). Tuzlaci su potom imali odgovor u vidu nove dvije trojke Delalića, a Igokea je ušla u novu crnu seriju.

Svojim novim poenima ju je prekinuo Radanov, no Sloboda je odbila nalet protivnika, pa je u četvrtu četvrtinu ušla sa +6 (60:54).

Đorđe Lelić je u prvom napadu domaćina pogodio trojku za 63:54, da bi Delalić malo poslije odveo svoj tim na dvocifrenu prednost (65:55).

Ilić i Radanov su pokušali približiti Aleksandrovčane, međutim domaćini su svaki put pronalazili odgovor za sve pokušaje suparničkog sastava, tako da su u konačnici dodatno povećali plus i slavili sa 85:73.

U narednom kolu, Sloboda će na svom parketu dočekati Spars, dok Igokea igra protiv Borca u Boriku.

SLOBODA – IGOKEA 85:73 (19:19, 19:15, 22:20, 25:19)

Sloboda: Alikadić 18, Lelić 16, Vujasinović 0, Delalić 19, Albijanić 12, Omerović 0, Latković 9, Krajinić 0, Durmo 11

Igokea: Tanasković 4, Radanov 18 (10 sk), Jošilo 9, Talić 4, Ilić 13 (13 sk), Stefans 12, Voler 9, Fundić 2, Đorđević 2

Sudije: Ćavar, Stojančević, Kajan

Sve vijesti u vezi sa bosanskohercegovačkom košarkom u narednom periodu ćete moći pronaći na našoj “Facebook” stranici pod imenom “BH Košarka”.