Fantastična utakmica na tušanjskom blatu, Tuzla siti i Široki Brijeg i dalje bez pobjede ove godine

Tuzla siti i Široki Brijeg remizirali su rezultatom 2:2.

Odličnu utakmicu, s obzirom na katastrofalan teren po kojem se igralo, iza sebe imaju igrači Tuzla sitija i Širokog Brijega. Sudar ova dva tima u okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine završen je izjednačenim rezultatom 2:2.

Poveli su gosti u 25. minuti kada je Tonći Mujan na lijevoj strani terena iskoristio jednu od rijetkih travom pokrivenih površina da napravi dribling i uputi centaršut, a u gužvi na petercu tada se najbolje snašao Božo Vukoja koji je pogodio mrežu.

Igrao se 58. minut kada je niz loših odluka pred golom Širokobriježana doveo do penala za domaće, a njega je realizovao Sulejman Krpić

Odličnom realizacijom u toku 77. minute Mujan je vratio prednost Širokom, a samo tri minute poslije Mirzad Mehanović uputio je snažan udarac desnom nogom na koji nije adekvatno odgovorio Dario Miškić i konačan rezultat tada je postavljen na 2:2.

Tuzla siti je i dalje druga, ali sada ima samo jedan bod više od Borca, dok je Široki Brijeg šesti. U narednom kolu Tuzlaci će gostovati Veležu, a Široki će ugostiti Posušje.