Fantastični Jokić iškolovao najskupljeg centra, srpski košarkaš upisao 47 poena u pobjedi protiv Džeza

Košarkaši Denver Nagetsa sinoć su savladali na domaćem terenu ekipu Jute Džeza rezultatom 128:117 (43:29, 36:25, 24:37, 25:26).

Domaći su u potpunosti nadigrali ekipu Džeza u prvom poluvremenu. U finišu drugog kvartala Nagetsi su napravili seriju od 7:0 i ostvarili najveću prednost na meču od nevjerovatnih 27 poena (79:52). Kasnije je tim iz Jute uspio smanjiti na jednocifrenu prednost domaćih kada je Džordan Klarkson pogodio trojku (99:91). U posljednjoj četvrtini sve dileme oko pobjednika riješili su Fakundo Kampaco Vil Barton poenima pet minuta do kraja meča (124:102).

Fantastičnu partiju odigrao je Nikola Jokić koji je postigao nevjerovatnih 47 poena, što je u prvom poluvremenu 33. Sve je ovo napravio prošlogodišnjem najbolje defanzivcu NBA lige Rudi Goberu koji je susret završio sa 12 poena. Kod Jokića ni u ovom susretu nije izostao dabl-dabl, jer je na tih 47 poena dodao 12 skokova. Najbolji u redovima gostujućeg tima bio je Bojan Bogdanović sa 29 poena.

Ostali rezultati:

Njujork Niksi – Los Anđeles Klipersi 115:129 (Džulijus Rendl 27p, 12s; Kavaji Lenard 28p)