Federer slavio u maratonskom meču, na redu je osmina finala sa Beretinijem

Švajcarac Rodžer Federer pokazao je da još može da igra dugačke mečeve na najvišem nivou, a ovog puta bio je bolji od Dominika Kepfera rezultatom 3:1 (7:6, 6:7, 7:6, 6:4) i tako se plasirao u osminu finala Rolan Garosa.

U prvom setu mogli su i jedan i drugi teniser do brejka, međutim do toga nije došlo. Vrijedi napomenuti da je Rodžer Federer na servis protivnika u desetom gemu imao i jednu set loptu, ali je Dominik Kepfer uspio da je spasi i da uvede set u taj-brejk. Dva mini-brejka bila su dovoljna Švajcarcu da dobije ovu dionicu sa 7:5 i tako povede u ovom meču (7:6).

Inicijativa se nastavila i Federer je poveo i na startu drugog seta 2:0. Mladi Nijemac se nije predavao i uspio je da poravna na 2:2, a onda smo vidjeli po još jedan brejk na obje strane (3:3). Od tog momenta teniseri su dobijali svoje servis gemove poprilično lagano i bez većih problema, tako da je i ovaj set ušao u taj-brejk. Za razliku od prvog seta, u ovom taj-brejku Federer je napravio par ključnih grešaka i sa 7:3 set je pripao Kepferu koji je tako izjednačio u setovima (7:6).

Ovog puta set je bolje otvorio Kepfer koji je odmah oduzeo servis Rodžeru i poveo sa 2:0. U tim momentima se činilo da je Nijemac spreman da završi ovaj set, ali Federer je uspjevao da pronađe udarac više i da poravna na 4:4. Kepfer je bio sve nervozniji i nervozniji, čak je dobio i dvije opomene od sudije i došlo je do pripisivanja jednog poena Federeru. I ovaj set odlučen je nakon taj-brejka. Federer je iskoristio nervozu svog protivnika i osvojio aovaj dio igre sa 7:4 (7:6).

U trećem i četvrtom gemu četvrtog seta vidjeli smo po brejk na obje strane. a onda ključan momenat meča desio se u jedanaestom gemu kada je Švajcarac iskoristio svoju prvu od dvije brejk lopte i u narednom servirao za meč. Zanimljiva je bila scena u kojoj je Kepfer prije posljednjeg gema već spakovao stvari i spremio se za polazak, znajući protiv kakvog šampiona igra i kakav je Federer u momentima kada servira za meč. Na kraju bio je upravu i Federer je iskoristio svoju prvu meč loptu i plasirao se u osminu finala Rolan Garosa.

U sljedećem kolu čeka ga veoma nezgodan protivnik Mateo Beretini.