Košarkaši Fenerbahčea savladali su na domaćem terenu ekipu Olimpijakosa sa 84:77 (22:27, 23:14, 21:13, 18:23) u okviru 16. kola Evrolige.

Reprezentativac Srbije Marko Gudurić večeras je ponovo zaigrao u dresu Fenerbahčea, nakon što se vratio iz NBA lige. Aron Harison i Kostas Papanikolau su trojkama na startu donijeli +6 za Olimpijakos (8:2). To je bila naznaka da će šut za tri ići dobro ekipu iz Grčke, koja je u prvoj četvrtini čak sedam puta bila precizna van linije 6,75m. Uspio je Fenerbahče povesti sa 11:8 poenima Danila Bartela, no gosti su trojkama preokrenuli i nakon deset minuta vodili sa 27:22.

Turski tim je serijom 8:0 otvorio drugi period i poveo sa 30:29, te su gostima dopustili da samo kratko imaju prednost od 34:30. Ekipa Igora Kokoškova je preuzela kontrolu nad utakmicom poenima Jana Veselog i Lorenca Brauna, a Nando de Kolo se pobrinuo da razlika bude +6 (45:39). Pred sami odlazak na odmor pogodio je Oktavijus Elis za 45:41 i s tim rezultatom je završilo prvo poluvrijeme.

Domaća ekipa je krenula puno ozbiljnije u drugom poluvremenu, te su De Kolo i Veseli povećali prednost na +9 (50:41). Smanjio je Harison trojkom na 52:46, ali je Fenerbahče uzvratio serijom 7:0 (59:46). Održavali su domaći tu razliku, najviše raspoloženom Dajšon Pjeru i u posljednjih deset minuta se ušlo sa rezultatom 66:54.

Prema očekivanjima Olimpijakos se nije predavao, iako je na šest minuta prije kraja Fenerbahče imao prednost od 73:61. Saši Vezenkovu je tada proradio šut i vraćao svoj tim u život, tako što je postigao 11 vezanih poena u Olimpijakosu i približio je grčku ekipu na 75:74. De Kolo i Pjer su bili ključni igrači na kraju, pošto su prvo vratili na +5 (79:74), a nakon što je Vasilis Spanulis pogodio za 79:76, Kokoškov je tražio tajm-aut. Poslije toga su Pjer i Malih Mahmutoglu napravili seriju 5:0 i  domaći tim je na kraju slavio sa 84:77.

Najefikasniji na meču bili su Jan Veseli i Saša Vezenkov sa po 17 poena, Dajšon Pjer je imao 14 poena.

U narednom kolu Olimpijakos gostuje Himkiju, a Fenerbahče dočekuje Asvel.