Fudbaleri Tuzla sitija savladali su ekipu Željezničara sa 4:2 na “Grbavici” u okviru osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine, a meč su obilježili Petar Mišić i Petar Bojo sa po dva gola.

Tim Husrefa Musemića je već nakon sedam minuta vodio sa 2:0, da bi domaćin brzo smanjio na 2:1, ali su opet uslijedila dva gola gostiju. Konačnih 4:2 postavio je Petar Bojo svojim drugim golom na meču.

Fenomenalan meč na “Grbavici” otvorio je Petar Mišić kada je sa oko 20 metara uputio sjajan šut u petom minutu i pogodio je prečku, a lopte se zatim odbila od zemlju Adnan Džafić je naletio na nju i poslao je u mrežu rivala za 1:0.

Samo dva minuta kasnije Damir Mehidić je protrčao po lijevoj strani i ubacio je u šesnaesterac, gdje se našao Mišić koji je šutirao iz prve i donio gostima vođstvo od 2:0 već u sedmom minutu.

Nastavili su igrači Tuzla sitija s napadima i stvaranjem prilika, a onda je iznenada Vedad Muftić izbacio loptu sa svoje polovine i ona je stigla do Petra Boja, a ovaj je prošao iza leđa odbrane gostiju i izašao sam ispred golmana, te ga lako matirao za 2:1.

Tuzla, Fenomenalna fudbalska predstava na Grbavici sa šest golova pripala Tuzla sitiju, Mišić i Bojo postigli po dva pogotka

Ubrzo je Željezničar imao sjajnu šansu da izjednači na 2:2, kada je Bakir Brajlović okliznuo, a u posljednji trenutak reagovali su igrači iz Tuzle ispred Luke Juričića u 22. minutu.

Preuzeli su opet igrači Tuzla sitija incijativu i tako je u 34. minutu Džafić šutirao, Muftić je samo kratko odbio loptu i na nju je natrčao Mirzad Mehanović, te je doveo goste u prednost od 3:1.

Do kraja poluvremena vrijedi istaći još jednu priliku Džafića, no Muftić je ovog puta bio na pravom mjestu i sačuvao je svoju mrežu, te se na odmor otišlo s rezultatom 3:1.

Predivna akcija gostiju, Mišić je pružio loptu u prostor do Mehidića koji je ubacio u šesnaesterac i Mišić je naišao na taj ubačaj i donio ogromnu prednost gostima od 4:1 u 52. minutu.

Samo tri minuta kasnije Željezničar je uspio da smanji zaostatak, tako što je Ermin Zec fenomenalno proigrao Boja, a ovaj je po drugi put na meču matirao Brajlovića za 4:2.

Nije domaćin tim tu stao, i opet je dvojac Zec – Bojo stvorio veliku šansu, no sada Bojo nije bio precizan i šutirao je pored gola. Ubrzo ga je Zec još jednom proigrao, a ovaj put su igrači Tuzla sitija na vrijeme otklonili opasnost.

U 77. minutu Mehanović je sjajno centrirao i Ajdin Nukić je bio na pravom mjestu i šutirao je glavom, ali je Muftić perfektnom odbranom sačuvao svoj gol. Samir Bekrić je ubacio u šesnaesterac, no Bruno Zdunić je loše zahvatio loptu i poslao je daleko od gola. Brajlović je u 88. minutu odbranio šut Mustafe Mujezinovića sa oko 20 metara.

Na kraju su gosti iz Tuzle sačuvali svoju prednost i pobjedom od 4:2 su otišli u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine, gdje su se pridružili ekipama Slobode, Veleža, Zvijezde, Borca, Širokog, Igmana.