Vaterpolo reprezentacija Hrvatske savladala je selekciju Srbije sa 14:12 u četvrtom kolu Olimpijskih igara u Tokiju.

Selekcija Hrvatske je fenomenalno otvorila meč i golovima Mara Jokovića i Andre Bušlje poveli su sa 3:0. Nikola Jakšić je smanjio na 3:1, a onda su Luka Lončar i Paolo Obradović odveli “Barakude” na velikih 5:1. Ipak do kraja četvrtine Duško Pijetlović i Filip Filipović su smanjili na 5:3.

Čim se krenulo u drugoj četvrtini Filipović je pogodio za -1 (5:4), a poslije nekoliko propuštenih prilika Srbije da izjednači, Obradović je pogodio na drugoj strani za 6:4 i tako je završilo prvo poluvrijeme. Ante Vukićević je vratio na +3 (7:4), a onda je Jakšić sa dva gola ponovo smanjio zaostatak “Delfina” na 7:6.

Joković je već u sljedećem napadu bio precizan, ali je istom mjerom par sekundi kasnije odgvorio Dušan Mandić (8:7). Dugo čekano izjednačenje donio je Stefan Mitrović (8:8), ipak puno propuštenih napada sa igračem više koštalo je Srbiju i to su Obradović i Luka Bukić kaznili za 10:8.

Marko Bijač je bio nevjerovatan na golu Hrvatske i dosta bitnih šuteva je odbranio protivničkim igračima. To su znali da cijene njegovi saigrači Bukić i Obradović koji su povećali na 12:8, kratko je to Sava Ranđelović smanjio na 12:9, da bi Bukić i Joković riješili sve dileme golovima za 14:9. Prlainović i Strahinja Rašović su smanjili na 14:12,

Najefikasniji na meču bili su Maro Joković i Paolo Obradović sa po četiri gola, na drugoj strani Nikola Jakšić je postigao tri. U narednom kolu Srbija se sastaje sa Crnom Gorom, a Hrvatska sa Španijom.