Fenomenalni Dončić nedovoljan protiv Jokićevih Nagetsa, Pokuševski solidan protiv Trejlblejzersa

Denver Nagetsi pobijedili su sinoć u okviru NBA lige Dalas Maverikse, isto su učinili Oklahoma Siti Tanderi protiv Portland Trejlblejzersa, a Indijana Pejsersi porazili su Toronto Reptorse.

Geri Heris je u uvodnom dijelu meča pogodio dvije trojke, a kasnije se njemu priključio i Nikola Jokić, pa su Nagetsi već nakon prve četvrtine imali rezultatsku prednost 38:31. Slično je bilo i u drugoj četvrtini, a nakon poena Majkla Portera Džuniora franšiza iz Kolorada došla je do prve dvocifrene prednosti na meču (51:40), koju je održala do poluvremena (70:58).

Nagetsi su vodili sve do sredine trećeg kvartala, kada su Maveriksi nošeni Lukom Dončićem napravili seriju 14:2 i stigli do preokreta. Početkom drugog poluvremena isključen je i Džamal Marej zbog udaranja Tima Hardaveja. Ipak, Jokić i ekipa početkom odlučujućih 12 minuta ponovo su povratili prednost, i na kraju trijumfovali rezultatom 117:113.

Majkl Porter Džunior sa klupe je počeo meč i završio ga sa 30 poena i osam skokova. Standardno dobar bio je Nikola Jokić sa dabl-dabl učinkom od 20 poena, deset skokova i četiri asistencije. Na drugoj strani odlično je odigrao Luka Dončić koji je zabilježio tripl-dabl sa 35 poena, 11 skokova i 14 asistencija.

Oklahoma Siti Tanderi pobijedili su u Portlandu domaće Trejlblejzerse rezultatom 125:122.

Tanderi su džinovski dio posla za sebe obavili u prvoj četvrtini kada su četiri minute prije kraja stigli do dvocifrene prednosti (21:11), a na isteku prvog kvartala sačuvali tu prednost (34:24). Ostatak meča oni su držali distancu sa Trejlblejzersima koji su u četvrtoj dionici pokušali da ih ugroze, ali Demijan Lilard nije mogao bez podrške saigrača, pa je susret otišao na stranu “Gromova“.

Najefikasniji u pobjedi Oklahoma Siti Tandera bio je Šai Gildžus-Aleksander sa 24 poena, Majk Muskala dodao je jedan manje, a solidan je bio i srpski košarkaš Aleksej Pokuševki koji je meč završio sa šest poena, tri skoka i dvije asistencije za 20 minuta na parketu. Na drugoj strani Demijan Lilard i Anferne Simons ubacili su po 26 poena.

Indijana Pejsersi sinoć su bili bolji od Toronto Reptorsa rezultatom 129:114.

Iako su na poluvremenu imali deset razlike prednosti, Pejsersi su pred odlučujućih 12 minuta ušli sa samo poenom ispred Reptorsa koji su u trećem kvartalu uspjeli da se vrate u život. Ipak, to nije bilo dovoljno pošto su Pejsersi u četvrtoj dionici lagano došli do nove pobjede.

Najefikasniji na meču bio je Malkom Brogdon sa 36 poena, sedam skokova i devet asistencija. Na drugoj strani Fred van Vlit ubacio je 25 poena.