U meču odigranom između nedjelje i ponedjeljka, košarkaši Juta Džeza su savladali Denver Nagetse sa 109:105 (32:31, 21:27, 28:21, 28:26).

Prva četvrtina je bila izjednačena i veoma efikasna sa obje strane. Počela je poenima najboljih igrača ekipa, Donovana Mičela na jednoj, te Nikole Jokića na drugoj strani.

Nakon poena Rudija Gobera poslije pet minuta, izabranici Kvina Snajdera su došli do dvocifrene prednosti (17:7), no Nagetsi su se uspjeli vratiti na krilima Jokića i Džamala Mareja i na prvu pauzu se otišlo sa 32:31 za Džez.

Mičel nije bio raspoložen u nastavku, tim iz Kolorada ga je uspio zaustaviti na veoma lošem postotku šuta iz igre do kraja druge četvrtine, na čijem početku se razigrao Fakundo Kampaco. Marej je pogađao na više načina u daljem toku perioda, a njegov tim je poslije 24 minuta igre imao prednost od 58:53.

Činilo se da će momentum ostati na strani izabranika Majkla Malouna i u pretposljednjoj dionici, ali ekipa Džeza je pojačala odbrambeni intenzitet i sada je Marej bio taj koji se nije vidio na terenu.

Jokić je bio u svom elementu, asistirao je, hvatao skokove i poentirao, ali nije imao adekvatnu pomoć saigrača i bilo je jasno da je franšiza iz Solt Lejk Sitija bliža trijumfu, a u finalni kvartal se ušlo sa 81:79 za njih.

Četvrta četvrtina je protekla u gotovo rutinskom održavanju prednosti Snajderovih pulena, Nagetsi su uspjeli iskoristiti slabu realizaciju slobodnih bacanja kod protivnika i uvesti meč u penal završnicu, ali to je bilo sve. Konačan ishod je glasio 109:105.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džordan Klarkson sa 23, dok se u suparničkim redovima istakao Jokić sa 35 poena, 14 skokova i devet asistencija.