U okviru 18. kola Premijer lige BiH, Radnik i Borac su u Bijeljini odigrali neriješeno, 1:1. Gol za domaćine je postigao Đorđe Pantelić, a strijelac kod Banjalučana je bio Jovo Lukić.

Nakon ovog susreta, Bijeljinci su stigli do svog 11, a crveno-plavi do 27. osvojenog boda u domaćem šampionatu.

I jedni i drugi su imali par dobrih prilika u prvom poluvremenu, međutim na veliki odmor se otišlo bez golova. Drugih 45 minuta je proteklo u veoma intenzivnoj igri sa obje strane, oba tima su imali neke odlične šanse, prije svega Radnik, no na kraju je došlo do podjele plijena.

Radnik, Festival promašaja Radnika i Borca završio podjelom bodova u Bijeljini

Već u drugom minutu, Borac je dobio slobodan udarac sa desne strane, odakle je Dejan Meleg oštro poslao loptu u peterac, međutim Samed Hodžić je bio siguran. I Radnik je ubrzo zaprijetio, ali udarac Đorđa Pantelića je bio izblokiran na drugoj strani, tako da je Nikola Ćetković imao lagan posao.

Jovan Motika i Pantelić su pokušavali po desnoj, odnosno lijevoj strani, a Banjalučani su pokušavali pronaći Jovu Lukića, no planovi ni jednih ni drugih se nisu ostvarivali.

Borac je postepeno preuzeo blagu inicijativu, a u 21. minutu je došlo do najbolje prilike u dotadašnjem dijelu meča. Enver Kulašin je odlično šutirao sa vrha šesnaesterca, no Hodžić je još bolje reagovao i refleksno zaustavio pokušaj protivnika.

U 32. minutu, viđena je sjajna šansa na drugom kraju terena. Nakon sjajne tranzicije, Motika je proigrao Ivana Šuberta, koji je za trenutak ostao sam u šesnaestercu, međutim Dino Ćorić je pravovremeno intervenisao i ostalo je 0:0.

Sedam minuta kasnije, Lukić je imao vremena da se namjesti na udarac iz šesnaesterca nakon dodavanja Amara Begića, međutim prečka je bila saveznik Hodžića.

Više nije bilo uzbuđenja u prvom dijelu, pa se na veliki odmor otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme je bilo mnogo zanimljivije. Borac je napravio početni pritisak, međutim Radnik se brzo oslobodio.

U 55. minutu, Bijeljinci su poveli. Sjajna akcija Jovana Blagojevića i Motike je u dobru poziciju izbacila Pantelića, koji je kroz noge čuvara pronašao put do mreže za 1:0.

Banjalučani su pokušavali uzvratiti, međutim u narednim minutima su domaćini djelovali dosta čvrsto i nisu dozvoljavali protivnicima da se približe njihovom golu.

U 64. minutu, Ćetković je napravio veliku grešku pri istrčavanju sa svog gola, međutim Motika na sreću Banjalučana to nije uspio iskoristiti, pošto je odbrambeni fudbaler Borca glavom spasio situaciju

Mladi golman Borca je nedugo zatim loše ispucao loptu i tako u velikoj prilici ostavio Mileta Todorova, no ovaj je neuspješno lobovao golmana Banjalučana.

U nastavku, nije bilo previše šansi, a Kulašin je u 75. minutu ubačajem pronašao Antu Živkovića, koji je glavom šutirao pored gola. Borac je imao nešto veći posjed lopte, a Radnik se orijentisao na kontranapade i rezultat se nije mijenjao.

FK BORAC Banja Luka/facebook

Ipak, u 86. minutu, aktuelni šampion Bosne i Hercegovine je izjednačio. Lukić je iskoristio zbunjenu reakciju odbrane domaćina nakon intervencije Hodžića i po zemlji poslao loptu u mrežu za 1:1.

Samo tri minuta kasnije, Pantelić je na drugoj strani izbio sam pred Ćetkovića, poslao je loptu iza njegovih leđa, međutim ona je pogodila stativu.

U samom finišu utakmice, Kulašin je pronašao Panajotisa Moraitisa, Ristanović je pogriješio, no grčki napadač nije bio na visini zadatka i Banjalučani su dobili korner iz kojeg nije bilo opasnosti.

Ovo je bila i posljednja prilika na utakmici, tako da je konačan ishod susreta ostao 1:1. U narednom kolu, Radnik će igrati protiv Tuzla sitija u gostima, a Borac kod kuće dočekuje Slobodu. Detaljan tok današnjeg meča sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti OVDJE.