U 5. kolu trećeg takmičenja po hijerarhiji košarkaškog kalendara pobjede su zabilježili košarkaši Hapoel Holona, španska Saragosa, predstavnik Turske Pinar Karšijaka, danski “Medvjedi” Baken Bers, te francuski Šole.

Prvi meč dana odigrali su košarkaši Hapoel Holona i atinskog AEK-a, a iznenađenje su pripremili predstavnici izraelskog kluba koji su na kraju odnijeli trijumf rezultatom 77:71. U utakmici gdje je viđeno mnogo preokreta sve je riješeno u posljednjih pet minuta meča kada su košarkaši Holona kreirali pobjedničku seriju 12:0, što im je utabalo put do trijumfa. Najzaslužniji za pobjedu domaćih bio je Tajrus Makgi ubavivši 18 poena, a podršku mu je pružio Kris Džonson uz dva poena manje, ali čak 13 skokova. Čast Atinjana branio je Kit Lengford kao najistaknutiji pojedinac meča sa 19 poena, ali to na žalost njegovog tima nije bilo dovoljno.

Španska Saragosa nakon produžetka odnijela je pun plijen iz Nižnjeg Novgoroda, a rezultat je poslije 45 minuta igre bio 98:92 u korist predstavnika Španije. Tim su predvodili fantastični Robin Benzing i Dilan Enis, prvi je ubacio 23 poena uz šest skokova, dok je drugi uz poen manje pridodao sjajnih sedam asistencija.

Košarkaši Fortitudo Bolonje otputovali su put Turske u meču protiv Pinar Karšijake, ali osim prve četvrtine niti u jednom trenutku nisu ozbiljnije zaprijetili košarkašima turskog tima, pa je poraz rezultatom 80:69 bio neminovnost. Rajmar Morgan predvodio je domaćine sa 20 postignutih poena, uz fantastičan procenat šuta iz igre (9 od 11). Na drugoj strani pokušao je individualnim performansom naškoditi Dario Hant, ali njegovih 18 poena i šest skokova bilo je nedovoljno za trijumf.

Najveće iznenađenje večeri priredili su Baken Bersi koji su savladali turski Galatasaraj rezultatom 96:78, a nevjerovatnu partiju prikazao je košarkaš danskog tima Kju Džej Paterson koji je brojao do 35 poena, uz sedam skokova i pet asistencija popunivši sve statističke kolone. Poraženi sastav predvodili su Daril Mejkon i Brok Motum koji su postigli 20, odnosno 17 poena.

U posljednjem duelu večeri košarkaši Šolea savladali su ukrajinski Cmoki Minsk rezultatom 89:71, a trijumf se niti jednog trenutka nije dovodio u pitanje. Najzaslužniji za takav ishod događaja bio je Džeri Blejks koji je ubacio 25 poena, a pratio ga je Žoan Makundu kojem je falio skok za dabl-dabl učinak (18 poena, devet skokova). Čast Cmoki Minska branio je Robert Louri uz 22 poena, sedam skokova i pet asistencija.