Košarkaši Ostendea napravili su iznenađenje savladavši ekipu Burgosa, dok su Ritas i Nimburk na gostovanjima bili bolji od Strazburga i Tofaša u 2. kolu FIBA Lige šampiona.

Belgijski Ostende je poenima Dušana Đorđevića savladao ekipu Burgosa sa 99:98 i stigao do prve pobjede u Ligi šampiona. Domaći tim je vodio tokom cijele posljednje četvrtine, no Aleks Renfro i Vitor Benite su donijeli +4 (98:94) gostima, ali su Žan Mark Mvema i Đorđević serijom 5:0 preokrenuli i postavili konačnih 99:98. Najefikasniji na meču bio je Olivier Troisfontejn sa 23 poena, Tomas Velš je imao 14, a na drugoj strani Dejan Kravić je postigao 19, a Renfro 18 poena.

Ritas je trijumfovao u Francuskoj protiv Strazbura sa 83:81, a do pobjede ih je predvodio Martinas Ečodas sa 23 poena, dok je Mindaugas Girdziunas postigao 12 poena. Najefikasniji na meču bio je Brendon Džeferson sa 31 poenom, a Bonzi Kolson je postigao 23 poena.

Nimburk je poslije produžetaka bio bolji od Tofaša sa 96:93, a turski klub je imao prednost na pola minuta prije kraja utakmice, ali je Omar Previt izjednačio i odveo meč u produžetke. Tu su gosti bili puno bolji i predvođeni Retinom Obasohanom su stigli do prve pobjede u takmičenju. Najefikasniji na utakmici bio je Berk Ugurlu sa 20 poena, Devon Akun Persel je imao 18, a na drugoj strani Obasohan je postigao 19 poena, a Vojteh Hruban dva manje.