Finale prije finala: Bajern ponizio Barselonu

Alfonso Dejvis Bajern

Najbolji susret ovosezonskog izdanja Lige šampiona gledali smo večeras na La Lužu u “finalu prije finala”, Bajern je razbio Barselonu sa 8:2 .

Treća četvrtfinalna utakmica ponudila je ono što su svi fudbalski zaljubljenici očekivali, kvalitetan fudbal i mnogo golova. U prvih pola sata viđeno je čak pet golova i svih pet golova su postigli igrači Bajerna, ali je rezultat bio 4:1.

Već u četvrtoj minuti akcija Milera i Levandovskog, a ovaj prvi postiže svoj prvi gol večeras u prestonici Portugala. Samo dvije minute poslije, akciju Katalonaca u svoju mrežu evrogolom šalje David Alaba. Mašineriju iz Minhena taj autogol nije slomio, već mu je dao ubrzanje više i u narednih pola sata sve je izgledalo kao repriza utakmice od prije šest godina u Belo Horizonteu (Njemačka – Brazil 7:1), uz većinu istih aktera.

Od 22. do 30. minute vidjeli smo tri gola izabranika Hansa Flika. Prvo je Perišić pogodio sa “svog mjesta” sa lijeve strane na asistenciju Gnabrija. Pet minuta poslije Gorecka sjajno izbacuje Gnabrija koji pretrčava Lenglea i matira Ter Štegena za 3:1. Konačan rezultat prvog poluvremena svojim drugim golom postavlja Miler na asistenciju Kimiha.

Da nije bilo njemačkog čuvara mreže na golu Barselone, rezultat prvog poluvremena bi bio i veći. U drugom poluvremenu Bavarci su potpuno ponizili protivnika. Luis Suarez je vratio nadu Kataloncima golom u 57.minuti, kada je sjajno predriblao Boatenga i smanjio na 4:2. Šest minuta poslije Alfonso Dejvis prolazi po lijevoj strani fantastičnim driblingom nad Semedom, ulazi u kazneni prostor, a njegovu loptu u mrežu sprovodi Kimih za 5:2.

U posljednjih osam minuta dešava se najveća sramota u istoriji Barselone i repriza gore pomenute utakmice. Levandovski je postigao svoj 14. gol ove sezone u Ligi šampiona za 6:2. Posljednjih pet minuta konačni “nokaut” fudbalerima Kikija Setijena zadao im je njihov igrač, na posudbi u Minhenu, Kutinjo sa dva gola za velikih 8:2.

Ne treba više ništa reći, rezultat sve govori, po 4:1 u oba poluvremena za polufinale Lige šampiona i isčekivanje boljeg iz meča Mančester siti – Lion.