Košarkaši Mega savladali su poslije jednog produžetka ekipu FMP-a sa 92:91 (25:18, 12:23, 20:17, 20:19, 15:14) u okviru 12. kola ABA lige.

Domaći tim je bolje otvorio meč i stalno je imao prednost od dva do četiri poena razlike. Ipak Mega je u posljednja dva minuta od rezultata 15:14 za FMP, napravila seriju 11:3, najviše zahvaljujući Marku Simonoviću, Luki Cerovini i Malkomu Kazalonu, te su nakon prve četvrtine imali prednost od 25:18.

Većim dijelom druge dionice gosti su održavali prednost, ali je ekipa Bojana Đerića zaigrala bolje pred kraj prvog poluvremena i poenima Stefana Đorđevića i Filipa Čovića stigla do novog vođstva (37:34). Simonović je trojkom izjednačio na 37:37, a Nemanja Nenadić je dvojkom postavio rezultat 39:37 za FMP na kraju prvog poluvremena. Zanimljivo je da su tih pet poena bili jedini u posljednja tri minuta ovog perioda.

Kod rezultata 43:42 FMP je napravio seriju 11:2 i uvećao svoju prednost prvi put na dvocifrenu razliku (54:44). Na tu razliku sami su ih doveli Đorđević i Čović, ali tada je proradio šut Megi iza linije 6,75m i redom su trojke postizali Nikola Mišković, Simonović i Kazalon i rezultat je bio 54:53. Filip Petrušev je svojim poenima napravio preokret, no na samom kraju Marko Radonjić pogađa za 58:57 za FMP.

Kazalon i Stefan Momirov su na samom startu posljednje četvrtine ponovo vratili prednost ekipi Vlade Jovanovića (62:58). Čović je ubrzo izjednačio, a Nenadić je trojkom donio +5 (70:65). Marko Radovanović je novom trojkom donio +9, da bi Stefan Lazarević sa linije penala donio novih +10 (75:65).

Standardno FMP je kao u prethodnim utakmicama lako gubio stečenu prednost, te su Simonović i Milenko Tepić brzo smanjili na 75:71. Minut prije kraja Sava Lešić je krenuo da blokira Simonovića i nezgodno ga udario, te je uslijedio mali prekid zbog ukazivanja pomoći Simonoviću. Jovan Novak je izjednačio trojkom na 77:77, a nakon faula u napadu Čovića Mega je imala napad za pobjedu, kog nije iskoristio Tepić.

Prvi put su ove dvije ekipe igrale produžetak od 2011. godine, a Filip Čović se razigrao i vezao je šest poena za vođstvo domaćeg tima od 86:77. Cerovina je prvo uzvratio jednom trojkom, a onda je Čović napravio faul nad Tepićem koji je napravio 2+1 (86:83). Nenadić je pogodio za dva, no na drugoj strani Novak ponovo pogađa za tri i Petrušev zakucavanjem izjednačava na 88:88. Isti igrač pogađa trojku za potpuni preokret Mege, a pobjedu je potvrdio Cerovina sa linije penala i na kraju je završilo 92:91.

Najefikasniji bio je Filip Čović sa 26 poena i deset asistencija, po 20 poena su postigli Nemanja Nenadić i Stefan Đorđević, na drugoj strani Filip Petrušev je imao 25 poena, Marko Simonović 17, Luka Cerovina 11, Malkom Kazalon 10 poena.

zanimljivo je da će obje ekipe naredne mečeve odigrati protiv Cedevita Olimpije, FMP 30. decembra, a Mega 2. januara.