Fudbaleri Mančester sitija savladali su na domaćem terenu ekipu Borusije Dortmund sa 2:1 u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Ekipa Pepa Gvardiole očekivano je imala kontrolu utakmice, a gosti su čekali svoje šanse iz kontrapanada. Jedan takav su imali već u sedmom minutu kada je Džad Belingam prošao po lijevoj strani i ušao u šesnaesterac, no njegov šut je odbranio Ederson. Uslijedio je mirniji ritam utakmice i lopta je većinom bila na sredini terena, do trenutka kada je Kevin de Brujne povukao jednu loptu ka golu protivnika.

On je dodao na lijevu stranu do Fila Fodena, ovaj je prebacio na desnu do Rijada Mareza koji vraća u sredinu šesnaesteraca gdje je se našao Belgijanac i veoma iskusno matirao golmana gostiju za 1:0 u 19. minutu.

Ubrzo nakon toga Marko Rojs je u jednoj situaciji izašao sam ispred Edersona, ali je golman domaćih ipak prvi stigao do lopte. U 29. minutu Emre Čan je želeći da izbaci loptu iza leđa zakačio Rodriga i sudija Ovidiu Hategan je odmah pokazao na bijelu tačku. Ipak nakon gledanja snimka odlučio je da poništi tu odluku.

Ako se na nešto budu iz Borusije Dortmund budu žalili nakon ovog meča to će biti situacija iz 37. minutu kada je Belingam oduzeo loptu Edersonu prilikom ispucavanja i postigao gol, ali je sudija svirao prekršaj.

Do kraja poluvremena nije bilo prilika i “Građani” su na odmor otišli sa vođstvom od 1:0. Čim se krenulo u drugom poluvremenu Čan je sjajno proigrao Erlinga Halanda koji je pretrčao svoj čuvara i izašao ispred protivničkog golmana, no Ederson je ponovo fenomenalno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Foden je bio veoma raspoložen za igru i nakon predivnog dodavanja De Brujnea šutirao je sa desne strane u 52. minut, no pogodio je spoljni dio mreže. Deset minuta kasnije Rojs je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ipak lopta nije otišla dalje od živog zida.

Ponovo je Foden imao nevjerovatnu priliku, uputio je udarac sa desetak metara, a golman Marvin Hic je to odbranio na gol liniji u 65. minutu. De Brujne je dobio loptu na 30 metara od gola, malo je prišao i šutirao pored stative u 76. minutu. Opet je Foden promiješao odbranu gostiju, ali kao i ranije tako je i u 80. minutu imao lošu završnicu.

Tim iz Njemačke stiže do izjednačenja u 84. minutu kada je Belingam dodao do Halanda, a ovaj je maestralno proigrao Rojsa koji je iskusno matirao Edersona za 1:1.

Nakon primljenog gola Mančester siti je krenulo svim silama naprijed i to im se isplatilo u 90. minutu kada je De Brujne pronašao Ilkaja Gundogana, a ovaj je dodao do Fodena koji konačno iskoristio jednu od svojih prilika i postigao je gol za pobjedu od 2:1.

Revanš meč je na programu 14. aprila u Dortmundu.