Foto dana: Apsolutni heroj JAR-a

Fotografija dana.

Fudbaleri Južnoafričke Republike okitili su se bronzanim odličjem, nakon što su u meču za treće mjesto Afričkog kupa nacija bili bolji od DR Konga.

Pobjednik ovog susreta je odlučen tek nakon 120 minuta igre, s obzirom da je u prvih 90, ali i u 30 dodatnih minuta rezultat na semaforu glasio 0:0.

Međutim, nije sve najbolje započelo za Južnoafričku Republiku tokom izvođenja jedanaesteraca. Teboho Mokoena je bio prvi izvođač penala, postavio loptu na bijelu tačku i – promašio.

U nastavku su pogađali svi na obje strane, onda je u posljednjoj penal seriji Šansel Mbenba promašio penal za DR Kongo, odnosno Ronven Vilijams ga je odlično pročitao i odbranio mu penal.

Vilijams je u nastavku postao apsolutni heroj Južnoafričke Republike, pošto je odbranio i penal Mešhaku Eliji za pobjedu i osvojeno srebro.