U prvom kolu Evropskog prvenstva za rukometašice, koje se igra u Danskoj, u okviru grupe grupe A sastale su se reprezentacije Francuske i Crne Gore. Preokretom u drugom poluvremenu, rukometašice “Trikolora” su došle do trijumfa rezultatom 24:23.

Sjajno su otvorile meč rukometašice Crne Gore. Ofanzivna igra i čvrsta odbrana bile su odlična kombinacija u borbi protiv jalovih napada Francuske. Imale su Crnogorke u jednom trenutku pet golova prednosti, ali onda je uslijedio period opuštanja, te su igračice “Trikolora” uspjele da smanje prednost.

Do kraja prvog dijela, pretežno se igralo pred golom Crne Gore, što svakako nisu mogle predvidjeti poslije furioznog starta. Đurđina Jauković je u više navrata igrala agresivnije nego što je dozvoljeno, te je dobila opomenu od sudije, bila je samo jedan žešći start udaljena od crvenog kartona. Amandin Leino je fantastično branila posljednjih deset minuta na golu Francuske, a na odmor se otišlo sa rezultatom 12:11 u korist Crne Gore.

Nastavak je odlično krenuo po Crnu Goru, opet su uspjele da se odlijepe rezultatski, a Jovanka Radičević i Marta Batinović su diktirale tempo igre kod Crnogorki. Kalidiatu Niakate je predvodila i držala francuski tim u borbi za prve bodove na prvenstvu, kroz drugo poluvrijeme ovog izuzetno teškog i fizički napornog meča.

Crnogorke nisu uspjele da se fokusiraju na kraj meča, ostale su bile dvije minute do kraja meča, napadale su, ali jednostavno su rukometašice Francuske bile više koncentrisane, a sudbinu Crne Gore, zapečatila je Kloi Valentini koja je postigla gol koji je presudio u korist Francuske. Rezultat je na kraju bio 24:23 za “Trikolor” rukometašice.