Francuska u drugom dijelu meča slomila otpor Portugala

U okviru grupe 3 druge faze na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Egiptu, susreli su se Portugal i Francuska. “Trikolori” su odigrali sjajno i slavili 32:23.

Poveo je Portugal u ovom meču, međutim, francuski rukometaši su ekspersno uzvratili i zaigrali u brzini više odmah od početka. Timoti N’Gesan je bio najraspoloženiji sa tri pogotka u prvih deset minuta meča, a rezultat je bio 6:3 za Francusku.

Najagilniji portugalski igrači su bili Aleksis Borges i Andre Gomeš, međutim Francuzi nisu htjeli da prepuste prednost svojim protivnicima. Sredinom 20. minuta rezultat je bio 12:10 za Francusku.

Do kraja prvog dijela ovog dvoboja, Francuzi su uspjeli da naprave još veću razliku, te se odmaknu o svojih suparnika. Rezultat je poslije prvih 30 minuta bio 16:12 za “Trikolore“.

Nastavili su Francuzi sa odličnim rukometom i u drugom poluvremenu. Roman Lagar i Dika Mem su bili raspoloženi za igru, te su podigli svoju reprezentaciju na novi nivo. Rezultat je sredinom 43. minuta bio 22:17 za Francusku.

Portugalska reprezentacija je bila vođena Miguelom Martinsom koji je do 50. minuta postigao šest pogodaka, ali ni on sam nije mogao protiv cijele reprezentacije Francuske.

Sjani “Trikolori” su ovaj susret priveli kraju i odigrali sigurno, te sačuvali svoju prednost. Do kraja meče Portugal nije uspio da izbjegne poraz, rezultat je na kraju bio 32:23 za Francusku.