Fudbaleri Čelsija savladali su na domaćem terenu ekipu Lidsa sa 3:1 u okviru 11. kola engleske Premijer lige.

Meč praktično nije ni počeo, a Patrik Bamford je pokupio loptu nakon dodavanja Kalvina Filipsa i predriblao Eduarda Mendija za vođstvo od 1:0. Malo je nedostajalo Timu Verneru da izjednači već u desetom minutu, ali je on nespretno reagovao i djelovalo je da je prvo skinuo loptu koja je već išla u gol nakon šuta Olivijea Žirua, a zatim je pogodio prečku.

Nakon što ga je Nijemac spriječio da postigne gol, u 28. minutu je Francuz nastavio svoju fantastičnu seriju golova i poslije centaršuta Risa Džejmsa pogodio je za 1:1. Do kraja poluvremena nije bilo velikih prilika i na odmor se otišlo s rezultatom 1:1.

Poslije skoro devet mjeseci navijači Čelsija su mogli prisustvovati utakmici i njih 2000 je podsjetilo kako izgleda fudbalski meč sa publikom. Sve njih je nagradio Kurt Zuma, poslije ubačaja Mejsona Maunta iz kornera, Francuz je bio najviši u skoku i donio je preokret svom timu. Verner sve češće ne koristi sjajne prilike, a jednu takvu je promašio u 76. minutu, kada je pucao po sredini gola, no Ilan Meslier je to odbranio.

Pokušali su igrači Lidsa da izjednače, a u sudijskoj nadoknadi Verner je istrčao kontranapad po desnoj strani i ubacio je u šesnaesterac gdje se našao Kristijan Pulišić koji je postavio konačnih 3:1.

Naredno kolo Čelsi gostuje Evertonu, a Lids dočekuje Vest Hem.