U trećem kolu grupne faze košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju, Francuska je savladala Iran sa 79:62 (22:17, 24:10, 16:20, 17:15).

“Trikolori” su ostvarili svoju treću pobjedu u grupi A, dok Iranci nisu uspjeli doći ni do jednog trijumfa.

Francuska je najveći dio posla riješila u drugoj četvrtini. Nakon što je prva završena rezultatom 22:17 u njihovu korist, izabranici Vensana Kolea su se u drugih deset minuta odvojili na ozbiljniju razliku, pa su na veliki odmor otišli sa +19 (46:27).

Iran je odigrao nešto bolje u trećem kvartalu, prije svega u odbrani, ali to im nije bilo dovoljno da zaprijete, te je evropski predstavnik mirno priveo meč kraju i u konačnici slavio sa 79:62.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Tomas Ertel sa 16, dok je na drugoj strani prednjačio Hamed Hadadi, koji je meč završio sa 18 poena, čemu je dodao 12 skokova i pet asistencija.