Futsaleri Bosne i Hercegovine ostvarili bitnu pobjedu protiv Makedonaca na startu kvalifikacija

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Zenici selekciju Sjeverne Makedonije sa 2:1 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvu ozbiljnu priliku na meču imao je Marijo Aladžić kada je šutirao pored gola u trećem minutu. Na drugoj strani uzvratio je Adrijan Micevski, no lopta je otišla preko gola. Najveću priliku imao je Anel Kahvedžić u petom minutu, jer je poslije kornera pogodio stativu.

Bosna i Hercegovina je slomila otpor gostiu u sedmom minutu kada je Josip Sesar dodao do Josipa Boškovića koji je savladao protivničkog golmana za 1:0. Uslijedile su dvije velike šanse na obje strane prvo je Dragan Petrović pokušao da izjednači, ali je taj šut izblokiran, dok je na drugoj strani Aladžić odmah uzvratio, no nije bio precizan.

Predivan trenutak uslijedio je u 16. minutu pošto je golman Stanislav Galić nabacio loptu na glavu Boškoviću, a ovaj je po drugi put zatresao mrežu. Makedonci su imali priliku da smanje razliku kada je Dandan pogodio prečku sa bijele tačke, nakon što je jedan od domaćih igrača igrao rukom. Na pauzu se otišlo s vođstvom Bosne i Hercegovine od 2:0.

Ekipa Sjeverne Makedonije je očekivano krenula ofanzivnije na startu drugog poluvremena, a prvu priliku nije iskoristio Adrijan Micevski. Već u narednom napadu, tačnije u 23. minutu golman Antonio Petrovski je asistirao Petroviću, a ovaj je pogodio za 2:1. Veliku priliku nije iskoristio Bošković poslije kontranapada, dok su se Makedonci žalili na povredu Petrovića.

Dvije prilike u dva vezana napada imao je Mirko Hrkač, ali oba puta nije bio precizan. Galić je uspio da odbrani novi pokušaj Micevskog, a Anel Radmilović je na deset minuta prije kraja pogodio spoljni dio mreže. Uslijedilo je par minuta prekida zbog ukazivanja pomoći golmanu Galiću, koji je nastavio meč. Radmilović nije iskoristio novu sjajnu priliku na četiri minuta do kraja, kada je pogodio golmana. Tada su Makedonci krenuli sa igračem više u polju, i na minut prije kraja Micevski je pogodio stativu, te je Bosna i Hercegovina ostvarila veoma bitnu pobjedu od 2:1.

Naredni meč futsaleri Bosne i Hercegovine gostuju 3. februara u Novom Sadu selekciji Srbije, dok Sjeverna Makedonija dočekuje Rumuniju.