Košarkaši Sparsa savladali su u polufinalu Kupa Mirza Delibašić u Laktašima ekipu Širokog sa 71:60 (20:10, 22:17, 15:17, 14:16).

Meč je počeo veoma neefikasno pošto je postignuto samo devet poena u prva četiri minuta i to je vodio tim iz Sarajeva sa 6:3. Slično se nastavilo sve do pred kraj četvrtine kada su trojke postigli Gedeminas Orelik, Amar Gegić i Nejc Klavžar za 20:10. Poenima Darija Drežnjaka i Arona Tomasa Široki je uspio da smanji razliku na -5 (24:19), no Adi Zahiragić i Orelik su trojkama održavali prednost svog tima (30:23). Novom trojkom Gegića Sparsi su ponovo otišli na dvocifrenu prednost (39:27), a na poluvremenu rezultat je bio 42:27.

Gegić je bio veoma raspoložen i novim poenima van linije 6,75m donio je +16 (47:31). Uzvratili su košarkaši Širokog serijom 9:0 i smanjili na 49:41. Vojin Ilić je u tim trenucima preuzeo odgovornost i odveo tim iz Sarajeva na 55:43, da bi se u posljednju četvrtinu ušlo s rezultatom 57:44.

Pokušavala je protivnička ekipa da se uključi u meč i smanji razliku, ali to Sparsi nisu dozvolili i stalno su imali dvocifrenu razliku, a najveća je bila 71:54. Tim Širokog je uspio samo da ublaži poraz na konačnih 71:60.

Najefikasniji na meču bio je Amar Gegić sa 21 poenom, Kenan Kamenjaš je imao 15 poena i 11 skokova, a Gediminas Orelik 11 poena. Na drugoj strani Dario Drežnjak je imao 14 poena, a Rašon Dejvis i Jure Zubac po deset poena.

U drugom polufinalu se sastaju ekipe Igokee i Bosne.