Glomazić za MeridianSportBH: "Mislim da smo drugo poluvrijeme odigrali jako korektno"

U okviru 24. kola Lige BiH, Zrinjski je u Banjaluci danas poražen od Borca sa 86:79. Zoran Glomazić, strateg gostiju, za MeridianSportBH je prokomentarisao ovaj duel.

Kvalitet domaćina je došao do izražaja, ali Mostarci su u drugom poluvremenu pružili odličan otpor favoritu.

“Prije svega, čestitke Borcu na pobjedi. Zna se, mi smo najmlađa ekipa u ligi, mislim da smo drugo poluvrijeme odigrali jako korektno. Počeli smo utakmicu kako treba, međutim kvalitet Borca je kasnije došao do izražaja. Malo smo digli agresivnost, ali nije nas bilo na šutu za dva poena, a ni za slobodna bacanja u prvih 20 minuta. U drugom poluvremenu smo bili agresivniji, nadskočili smo ekipu Borca, pokazali smo energiju, ali to je večeras bilo nedovoljno. Ipak, ne mogu da budem nezadovoljan, momci su dali sve od sebe, u drugom poluvremenu smo dobili obje četvrtine. Igrači, pogotovo mladi, napreduju iz utakmice u utakmicu” – rekao je Glomazić, a zatim se okrenuo budućnosti i trenutnom stanju u ekipi:

“Tihomiru Vranješu smo izašli u susret, on ima neke ponude i sada je slobodan igrač, a ranije smo pustili i Karlbija Lija Ervina. Totalno smo podmladili ekipu, to nam je cilj ove godine, a već se spremamo za sljedeću. Već imamo devet igrača, svi su iz Mostara, gledaćemo da ih dovedemo još nekoliko i sigurno da se naredne sezone nećemo boriti za opstanak, mislim da ćemo biti konkurentni. Imali smo problema na poziciji plejmejkera, to se vidjelo čim je Borac odigrao agresivno, Luka Anđušić je više dvojka nego jedinica, mladog Roberta Soldu smo gurnuli u vatru, problem nam je organizacija igre, ali opet kažem, dobro smo izgurali drugo poluvrijeme”.

“Plemići” su u Ligi BiH trenutno na omjeru od deset pobjeda i 12 poraza.