U prvom meču polufinala Istočne konferencije, ekipa Juta Džeza je na svom parketu savladala Los Anđeles Kliperse sa 112:109 (18:25, 29:35, 32:19, 33:30).

Druga utakmica je na programu u noći između četvrtka i petka, a takođe će se igrati u Solt Lejk Sitiju.

Klipersi su bili bolji u prvom poluvremenu i nakon 24 minuta igre su imali + 13 (60:47). Ipak, Donovan Mičel i družina su uspjeli pronaći nešto bolji napadački ritam u trećoj dionici, pa su do njenog kraja stigli do izjednačenja (79:79), a u četvrtoj su konačno prelomili otpor protivnika.

Markus Moris je imao priliku da izjednači u posljednjem napadu gostiju, međutim Rudi Gober ga je sjajno izblokirao i tako svojoj ekipi osigurao trijumf od 112:109.

Kod pobjednika, Mičel je bio najefikasniji sa 45 poena, dok je na drugoj strani prednjačio Kavaj Lenard sa 23.