(Xinhua/Nedim Grabovica)/Starsport
, Gol Džeka za remi sa Italijom

Fudbaleri Bosne i Hercegovine remizirali su 1:1 u Firenci sa reprezentacijom Italije u 1. kolu grupe A Lige nacija.

Prema očekivanju Italija je imala incijativu, a prvu šansu propustio je Kijeza kada je šutirao pored gola. Ubrzo je Insinje iz slobodnog udarca poslao loptu preko prečke,  a narednu šansu je imao Beloti, no uputio je prelagan šut za Šehića. Fudbaleri BiH povukli su se u svoj šesnaesterac i domaćin je potpuno kontrolisao utakmicu.

Najveću šansu na početku drugog poluvremena imao je Armin Hodžić kada je prešao Donarumu, no kasnije je pogodio stativu. Dva minuta kasnije Insinje šutira glavom sa pet metara i on takođe pogađa stativu. I kada se činilo da fudbaleri BiH padaju fizički, poslije kornera Edin Džeko se sjajno snašao u šesnaestercu i donio vođstvo svojoj selekciji.

Ubrzo je fudbaler Rome imao još jednu priliku, no golman Italije je bio na mjestu.  Insinje je sada pronašao Sensija, a ovaj je bio priseban i pogodio za izjednačenje. Velike prilike propustili su Florenci i Zaniolo za potpuni preokret, da bi Višća poslije asistencije Džeka šutirao direktno u golmana. Na samom ulasku u sudijsku nadoknadu Muhamed Bešić je istrčao kontru i  šutirao malo pored gola.

Tim Dušana Bajevića 7. septembra će dočekati selekciju Poljske.