Gol mašina Vlahović het-trikom srušio Benevento (VIDEO)

Fiorentina je u okviru 27. kola Serije A savladala Benevento u gostima rezultatom 4:1. Heroj pobjede “Ljubičastih” je bio Dušan Vlahović koji je postigao het-trik.

Gosti su u osmoj minuti stigli do prednosti. Frenk Riberi je povukao loptu i stigao do kaznenog prostora Beneventa, ona je nakon centaršuta stigla do Dušana Vlahovića koji je sa sedam metara vrlo smireno pogodio za 1:0.

Srpski napadač u 25. minuti postigao je i drugi gol. Ubacili su igrači Fiorentine loptu u kazneni prostor Beneventa gdje se stvorila velika gužva. Ponovo je u svemu tome najsnalažljiviji bio Vlahović i dočekao odbijanac koji je završio u mreži.

Treći gol Dušana Vlahovića je prava majstorija. Stigao je u nadoknadi prvog poluvremena. Mladi napadač prihvatio je loptu okrenut leđim na 30 metara od gola Beneventa i nakon što se okrenuo i prošao jednog protivničkog igrača sa distance maestralno pogodio za velikih 3:0 na pauzi.

Nešto slabije je Fiorentina ušla u drugo poluvrijeme, što je Benevento iskoristio u 55. minuti i smanjio na 3:1. Artur Ionita je skočio najviše nakon kornera i zatresao mrežu gostiju.

Ipak, pritisak Beneventa je splasnuo poslije četvrtog gola “Viole“. Riberi je prošao po desnoj strani i uposlio Valentina Ejzerika koji je “bocnuo” golmana i pogodio za tri boda i drugu pobjedu u gostima ove sezone Fiorentine.

Fiorentina u sljedećem kolu dočekuje Milan, dok Benevento gostuje Juventusu.