Golčina Bradarića za četvrtfinale Hrvatske, dalje prošli i Danci, Francuzi i Portugalci (VIDEO)

Danas su odigrane treće, ujedno i posljednje utakmice grupa C i D Evropskog prvenstva za mlade. Danci su s 3:0 savladali Ruse, a istim rezultatom su Portugalci savladali Švajcarsku. Francuzi bili uspješniji od Islanđana s 2:0, dok je takav ishod utakmice između Engleske i Hrvatske spriječio Domagoj Bradarić golom, koji je golom u posljednjoj minuti donio istorijski uspjeh Hrvatskoj.

Dancima je za plasman u četvrtfinale bio dovoljan i bod protiv Rusa, a sav posao na današnjoj utakmici završili su u dvije minute. Prvo je u desetoj minuti utakmice Jakob Brun Larsen doveo svoj tim u vođstvo, da bi minutu poslije na 2:0 rezultat povećao Anders Drejer. Konačni rezultat utakmice postavio je Karlo Holze u posljednjoj minuti utakmice.

U istoj grupi sastali su se Francuska i Island, gdje je Francuzima dovoljan bio i minimalni poraz, s obzirom na rezultat druge utakmice grupe C. “Trikolori” su do prednosti došli u 11. minuti utakmice kada je pogodio Mateo Gunduzi, a konačnih 2:0 postavio je Odson Eduard osam minuta prije kraja prvog poluvremena.

Maksimalan učinak u okviru grupe D ostvario je Portugal, koji je danas s ubjedljivih 3:0 savladao Švajcarsku. Nakon samo tri minute Portugalci su preko Lukasa Kvejrosa došli u prednost, koju su do kraja utakmice povećavali Trinkao u 60. minuti i Francisko Konseisao pet minuta poslije.

Posljednji putnik u četvrtfinale, što se tiče ove dvije grupe, odlučen je u posljednjoj minuti utakmice između Hrvatske i Engleske. Englezi su u 12. minuti utakmice došli do prednosti nakon penala koji je uspješno realizovao Ebereči Eze. Prednost Engleza, koja je tada značila i prolaz dalje povećao je Kurtis Džouns petnaest minuta prije kraja.

Kada je Englezima sve izgledalo riješenim, te je trebalo izdržati još samo par minuta sudijske nadoknade na scenu je stupio Domagoj Bradarić. Primio je fudbaler Lila loptu na 25 metara od gola protivnika, pomjerio se korak naprijed i pogodio gornji desni ugao gola Erona Remsdejla.

Nakon današnjih utakmica poznati su svi učesnici četvrtfinala Evropskog prvenstva za mlade, a to su: Holandija, Španija, Danska i Portugal koji su se plasirali s prvog mjesta, kao i drugoplasirane ekipe Njemačke, Italije, Francuske i Hrvatske.