, Goleada u derbiju kola i pobjeda Zvezde

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Spartak iz Subotice sa 3:2 u utakmici 4.kola Linglong Superlige Srbije.

U utakmici jedine dvije ekipe sa maksimalnim učinkom izabranici Dejana Stankovića upisali su svoju četvrtu pobjedu u isto toliko utakmica. Na stadionu Rajko Mitić vidjeli smo efikasan susret sa pet golova i dva penala.

U 26-oj minuti oboren je Milan Rodić u kaznenom prostoru, a sudija Simović je pokazao na “bijelu tačku”. Udarac Bena je odbranio nekadašnji juniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine, Filip Dujmović. Samo šest minuta poslije Ben ispravlja svoju grešku i na asistenciju Rodića pogađa za 1:0.

Nije dugo trajalo slavlje šampiona Srbije, samo dvije minute poslije danas odlični Nikolić spušta loptu Tufegdžiću na pet metara, kojem nije bilo teško da matira Borjana za konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugih 45 minuta vidjeli smo još tri gola. Sredinom drugog dijela Petrović je šutirao sa preko 20 metara, Dujmović je samo odbio do Bena koji postiže svoj drugi gol danas. Pet minuta poslije korner izvodi Katai ubacuje do Pankova koji glavom prebacuje do Tomanea za 3:1. Dvije minute poslije konačan rezultat udarcem sa 11 metara je postigao nekadašnji igrač Partizana, Nemanja Nikolić.

Zvezda u narednom kolu gostuje u Novom Sadu kod Proletera, dok Spartak dočekuje Radnički iz Niša.