Fudbaleri Sarajeva pobijedili su ekipu Radnika 1:0 u okviru 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Strijelac pobjedničkog gola bio je Andrej Đokanović u 17. minuti.

Utakmica je bila upitna da li će se uopšte odigrati, a nakon odluke glavnog sudije Aleksandra Njegomirovića koji je dao zeleno svjetlo ipak se igralo na veoma teškom i natopljenom terenu u Bijeljini.

Ovakvi uslovi više su odgovarali gostujućim fudbalerima koji su se solidno snašli. U 17. minuti Andrej Đokanović je oduzeo loptu na sredini terena, povukao ju i šutirao sa 20-ak metara, a lopta je skliznula i prevarila golmana Radnika Sameda Hodžića i završila u golu.

Najvolju priliku Radnik je imao u 42. minuti kada je poslije kornera sa desne strane lopta došla na drugu stativu do Jovana Motike koji je šutirao malo pored lijeve stative.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 za Sarajevo.

Sarajevo, Golom Đokanovića Sarajevo savladalo Radnik na natopljenom terenu u Bijeljini

U nastavku bolje su otvorili fudbaleri Radnika koji su polako, ali sigurno preuzeli inicijativu na terenu, dok se Sarajevo povuklo i vrebalo iz kontra napada.

Teren je bio baš težak za neku tečniju igru, i sve prilike koje je imao Radnik bile su poslije gužve u šesnaestercu, gdje su Dupovac i Kurdić dobro dirigovali odbranom.

Najveća prilika za domaće bila je u drugoj minuti sudijske nadoknade, kada je Aleksandar Vasić šutirao sa 25 metara, lopta se odbila od Kurdića i prošla samo par centimetara pored desne stative.

Na kraju Sarajevo je uspjelo osvojiti sva tri boda u Bijeljini.

Utakmicu iz miute u minut možete pročitati OVDJE.

Narednu utakmicu Radnik će igrati protiv Željezničara na “Grbavici”, dok će Sarajevo na “Koševu” dočekati Slobodu.