Golovima u drugoj i dvije minute prije kraja Velež pobijedio Široki na Pecari (VIDEO)

26. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine donijelo je hercegovački derbi na “Pecari” u kojem su se sastali Široki Brijeg i Velež. Mostarci su slavili 2:0 golovima Nemanje Anđušića i Denisa Zvonića.

“Rođeni” su nakon samo 100 sekundi igre došli do prednosti golom Nemanje Anđušića, koji se sjajno snašao u šesnaestercu i prizemnim udarcem iz okreta matirao Damira Miškića.

Igrao se 26. minut kada je malo nedostajalo Dejanu Georgijeviću da poveća prednost svog tima. Samir Radovac je ubacio loptu na peterac, napadač Veleža je bio brži od Miškića, ali je loptu ispruženom nogom poslao preko gola. Dvije minute poslije na sličan način je zaprijetila domaća ekipa. Mato Stanić je uputio centaršut, a Slaviša Bogdanović je prvo odbranio udarac glavom, a potom i nogom Mateuša Zahare. Do kraja prvog dijela strijelac jedinog gola na utakmici je pokušao s 20 metara, ali je njegov snažan udarac otišao van okvira gola.

Na isteku sat vremena igre Zahara je snažno šutirao s 20 metara udaljenosti, a njegov udarac je bez puno problema uhvatio Bogdanović. Anđušić je iz slične pozicije probao tri minute poslije na drugoj strani, ali je taj pokušaj završio preko gola. Dvije vezane prilike imali su Mostarci u 75. minuti utakmice. Prvo je udarac Harisa Ovčine blokiran, te je lopta otišla u korner nakon kojeg Stipe Jurić neopreznim skokom ruši Samira Zeljkovića, a sudija Grbić pokazuje na bijelu tačku. Brandao de Souza je preuzeo odgovornost i šutirao jako blizu Miškića koji je do posljednjeg trenutka čekao njegov udarac i na kraju odbranio taj penal.

Dvije minute prije kraja Mijo Šabić bio je neoprezan u svom šesnaestercu, te je srušio Ovčinu nakon čega je Velež dobio novu priliku da poveća svoju prednost. Ovoga puta izvođač je bio kapiten Denis Zvonić, a njegov snažni prizemni udarac bio je dovoljan za konačnih 2:0.

Pobjedom se Velež našao na četvrtom mjestu Premijer lige, gdje je bodovno izjednačen s trećeplasiranim Zrinjskim, te tri boda udaljen od petoplasiranog Širokog Brijega. Na stadion u Vrapčićima u narednom kolu doputovaće Krupa, dok će Širokobriježani gostovati Borcu u Banjaluci.