GOŠK Gabela
Foto: Facebook/Gradina

Fudbaleri GOŠK-a iz Gabele remijem s ekipom Sim Baua na gostovanju od 1:1 i zbog poraza Goražda i Zvijezde Gradačac postali su novi šampioni Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine. 

Prosto je samo bilo samo pitanje u kom će kolu igrači iz Gabele doći do titule i plasmana u Premijer ligu Bosne i Hercegovine. Golom Antonija Raguža u 12. minutu GOŠK je poveo sa 1:0, da bi domaći tim izjednačio na 1:1  u 89. minutu. 

Ekipa Goražda je poražena na gostovanju u Banovićima od Budućnosti sa 2:0, a golove za domaćina postigli su Faruk Gogić u 68. minutu i Eldin Trumić u 86. minutu. 

Dosta zanimljiv meč se odigrao u Bihaću gdje je Jedinstvo sa 3:2 bilo bolje od Gračanice. Domaćin je preko Luke Merdovića poveo sa 1:0 u šestom minutu, pa je na 2:0 povisio Kelam Selman. Benjamin Kurić se pobrinuo za 3:0 u 81. minutu, pa je Husein Musić smanjio na 3:1 u 87. minutu i konačnih 3:2 postavio je Branislav Šer. 

Ostali rezultati: 

  • Travnik – Zvijezda 2:0
  • Radnički – Rudar 0:2
  • Mladost – TOŠK 3:0
  • Hadžići – Tomislav 0:0

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime