Grej jednom od najboljih šuterskih predstava u Ligi BiH ikada obradovao Igokeu, Leotar ostavio srce na parketu

U okviru trećeg kola Lige 6, Igokea je kao gost savladala Leotar sa 92:77 (28:19, 27:22, 14:25, 23:11).

Ovo je bio drugi susret ovih timova u završnici domaćeg šampionata, a i u prvom su slavili Aleksandrovčani. Sastav Dragana Bajića je i danas bio oslabljen neigranjem dva Amerikanca, Entonija Klemonsa i Džekija Karmajkla.

“Igosi” su otvorili meč poenima Edina Atića, a David Miladinović je odgovorio na drugoj strani. Atić i Nikola Jovanović su potom odveli goste do +5 (9:4), te tako najavili bolji napadački ritam svoje ekipe, koja je na prvu pauzu otišla sa +9 (28:19).

Stefan Mijović i Vladimir Aleksić su pogodili trojke na početku drugog kvartala, a na isti način im je odgovorio Marko Jošilo. Darko Talić je zatim dodao uspješnu realizaciju, a Igokea je postepeno povećavala prednost i koristila sve greške protivnika. Stiven Grej je povezao tri uspješna šuta van linije 6,75m, a Nikola i Božo Đurasović su mu uzvratili, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 55:41.

grej igokea

Treća četvrtina je u potpunosti pripala ekipi koju sa klupe predvodi Miro Vukoje. Božo Đurasović i Mijović su kreirali seriju od 8:0, prekinuo ju je danas fantastični Grej, ali Nikola Đurasović je zatim sa svojih uzastopnih pet poena smanjio na 58:54.

Grej je bio nezaustavljiv i vukao je goste, ali Trebinjci su preko Bože Đurasovića i Nemanje Milidragovića uspjeli izjednačiti, a zatim i povesti sa 65:63. Ipak, Talić i Milan Vulić su se aktivirali i vratili prednost na stranu Igokee, koja je u odlučujućih deset minuta ušla sa +3 (69:66).

leotarr

“Leo” je u nastavku imao svoje šanse, ali im je nedostajalo malo sreće i koncentracije. Mijović je i dalje pravio probleme protivnicima, ali Grej je nastavio gdje je stao i Igokea je uspjela odbiti sve nalete domaćina, te u konačnici slaviti sa 92:77.

Sjajni Amerikanac je meč završio sa 29 poena uz šut za tri od čak 75% (9 od 12), dok se na drugoj strani istakao Mijović, koji je susret završio sa 22 poena.