Grizlisi bili na korak do preokreta, ali su spriječeni od strane odličnog Donovana Mičela (VIDEO)

Juta Džez je pobjedom u Memfisu rezultatom 121:111 preokrenula rezultat u plej-of seriji protiv Grizlisa.

Juta Džez je fantastično otvorila meč, te je već pred završetak prve četvrtine imala prednost od 15 poena (34:19). Grizlisi nisu dopustili rezultatsko odvajanje protivnika već u prvom dijelu utakmice, pa su do poluvremena smanjili prednost na dostižnih 11 poena (62:51).

S istom razlikom pristupilo se i posljednjoj dionici, nakon što je treća okončana s 96:85, a onda je domaći sastav prvo serijom 13:2 izjednačio rezultat (98:98), da bi nešto poslije i preuzeo prednost (109:107). Bio je to okidač koji je Donovana Mičela natjerao da preuzme stvar u svoje ruke i 12:0 serijom u kojoj je zabio deset poena vrati prednost ekipi iz Jute (119:109), a ujedno i pobjedu svom timu od 121:111.

Mičel je na kraju skupio 29 poena, pratio ga je Majkl Konli sa 27, a po 15 su imali Džordan Klarkson, Bojan Bogdanović i Rudi Gober. Kod Memfisa je Dža Morant ubacio 28, a jedan manje Dilon Bruks.