Mančester siti je u derbiju kola pobijedio Totenhem na “Etihadu” rezultatom  3:0.

Poradovao se već Žoze Murinjo kada je Hari Kejn odlično izveo slobodni udarac u 14. minuti, međutim lopta je pogodila unutrašnji dio stative i na žalost Totenhema, odbila se u teren.

Nije tada Totenhem imao sreće, a još manje u 21. minuti. Pjer Emil-Hojbjerg je faulirao Ikaja Gundogana u šesnaestercu i nije bilo dileme oko jedanaesterca. Odgovornost na sebe je preuzeo Rodri i pogodio mrežu, iako je Ugo Ljoris bio na toj lopti.

Mogao je Siti nekoliko minuta prije kraja prvog poluvremena i do drugog gola, ali prvo je Gundogan izblokiran, a potom je Rahim Sterling pogodio okvir gola.

Do prednosti od dva gola Mančester siti je stigao u 50. minuti. Sterling se prošetao kroz kazneni prostor, a potom i sjajno uposlio Gundogana koji je loptu poslao u mrežu ispod francuskog golmana.

Nije to bio kraj agonije “Pijevaca“. Ederson je poslao loptu od svog gola koja je stigla do Gundogana skroz na drugom kraju terena. Nijemac je napravio nekoliko dobrih poteza, a potom i drugi put matirao Ljorisa.

Prvi priliku u drugom poluvremenu gosti su imali tek u 82. minuti i to preko rezerviste Gereta Bejla, kome je udarac odbranio Ederson. Za kraj dobru priliku je imao i Sterling, ali ni on nije bio precizan pa je ostalo 3:0, što je i prva pobjeda Pepa Gvardiole protiv Totenhema kojeg vodi Murinjo, jer je prethodna dva puta Portugalac nadmudrio “Pepa“.

Mančester siti će u sljedećem kolu igrati protiv Evertona, dok Totenhem gostuje Vest Hemu.