Gvardioli samo bod protiv Bilićevog Vest Broma

Mančester siti i Vest Bromvič Albion su večeras odigrali neriješen meč 1:1 u 13. kolu Premijer lige Engleske.

Prvu šansu na meču imali su gosti već u 8. minutu iz Zapadnog Midlendsa. Karlan Grant je prošao svoje čuvare solo prodorom u šesnaestercu, šutirao na gol, ali Ederson je bio na visini zadatka.

Domaći jedinu ozbiljnu šansu imali u 30. minutu meča kada su postigli pogodak. Prošao je po desnoj strani šesnaesterca Rahim Sterling, ubacio u sredinu, a na pravom mjestu je bio Ilkan Gundogan kojem nije bilo teško da postigne pogodak sa osam metara.

Poslije samo pet minuta šansa za “Građane“, Žoao Kanselo je šutirao sa 25 metara, ali je ovo lako odbranio Sem Džonston.

U 43. minuti na semaforu je 1:1, autogol Rubena Diaša. Vest Bromov štoper Sem Džaj šutirao je iz kaznenog prostora, a lopta je na putu zakačila Rubena Diaša i prevarila Edersona.

U drugom poluvremenu dvije velike šanse za domaćina u 56. i 57. minuti. Prvo je Gabrije Žezuz šutirao poslije kornera, ali lopta je otišla iznad gola. Poslije njega zaprijetio je Sterling iz kaznenog prostora, ponovo je Džonston fantastično odbranio.

U nastavku je dvije dobre prilike imao Kevin De Brujne. Belgijanac je u 68. minutu naletio na jednu loptu u kaznenom, šutirao i ponovo golman VBA brani. U 85. sa dvadesetak metara je slobodnjak, vezni fudbaler je gađao desni ugao, Sem Džonston još jednom na mjestu.

To nije bilo sve do kraja, i još tri sjajne šanse je imao tim Pepa Gvardiole. U 88. minutu Serhio Aguero je šutirao s desne strane šesnaesterca, ali loptu nije baš najbolje zahvatio i ona je otišla preko gola. Igrala se 91. minuta sudijske nadoknade, Gundogan se našao ispred golmana VBA, ali je sa pet metara šutirao pravo u njega. U 93. minuti sudijske nadoknade slobodni udarac sa dvadesetak metara iskosa za istog igrača, Nijemac je šutirao i pogodio mrežu, ali spolja s desne strane.

Na kraju bitan bod za sastav Slavena Bilića koji je samo na dva boda manje od opasne zone. S druge strane ovo je peti remi za Gvardiolu i “Građane“, ekipu koja se nalazi na šestom mjestu, pet bodova manje od prvoplasiranog Totenhema.

U narednom kolu Siti gostuje kod Sautemptona, dok će VBA na domaćem terenu dočekati Aston Vilu.