Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras na domaćem terenu ekipu Brajtona rezultatom 1:0 u 18. kolu engleske Premijer lige.

U 18. minutu Kevin De Brujne zamalo postiže pogodak. Belgijski igrač je izašao pred golmana Roberta Sančeza, ali je čuvar mreže bio spretniji i odbranio njegov pokušaj.

Isti je fudbaler u 40. minutu šutirao iz šesnaesterca, lopta je išla ka desnoj stativi, i tada je ponovo Sančez odlično reagovao i odbranio njegov udarac.

U samom finišu prvog dijela u 44. minutu Siti dolazi do prednosti od 1:0. De Brujne je uposlio preciznom loptom Fila Fodena koji je primio na liniji šesnaesterca, šutirao u lijevu stranu i pogodio mrežu Brajtona.

Poslije 15 minuta igre u drugom poluvremenu, nekoliko šansi za “Građane“. Prvo je Rijad Marez šutirao iz šesnaesterca, njegova lopta je otišla pored gola. U nastavku Ilkaj Gundogan se našao pred golmanom Sančezom, Nijemac je šutirao po sredini, i čuvar mreže “Galebova” je odbranio njegov šut.

Poslije nekoliko sekundi velika šansa za Bernarda Silvu. Portugalac je nakon odbijene lopte šutirao i pogodio stativu. U 66. minutu Siti je imao šansu da dođe do gola preko strijelca prvog pogotka Fodena, mladi fudbaler je nakon solo prodora šutirao, i ponovo je Sančez intervenisao i spasio svoj tim.

U 91. minuti sudijske nadoknade Deren Ingland, arbitar ovog meča, svirao je jedanaesterac za domaći tim. Rahim Sterling je bio izvođač ovog penala, uhvatio zaleti i promašio cijeli okvir gola Brajtona.

Na kraju 1:0 za ekipu iz Mančestera koja se trenutno sa devet pobjeda nalazi na trećoj poziciji na tabeli Premijer lige Engleske.

Ekipa Pepa Gvardiole će u narednom kolu na domaćem terenu dočekat Kristal Palas, dok će Brajton gostovati kod ekipe Lidsa.