Hajduk u Portugalu izborio duel protiv Viljareala

Hajduk je u revanš meču pretposljednjeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija kao gost poražen od Vitorije Gimaraeš sa 1:0.

Podsjećamo, prvi meč je završen rezultatom 3:1 za Splićane, koji su tako obezbijedili plasman u posljednju rundu kvalifikacija.

Duel je počeo idealno za domaćine, koji su već u petom minutu poveli sa 1:0, a strijelac je na asistenciju Rjoje Ogave bio Anderson.

Vitorija je kontrolisala meč u narednom periodu, no Hajduk se postepeno oslobodio pritiska. David Čolina je u 23. minutu imao odličnu priliku za poravnanje, no nije uspio savladati protivničkog golmana.

Tim iz Gimaraeša je takođe mogao do gola, no Anderson nije bio precizan u 33. i 35. minutu, pa se na veliki odmor otišlo sa 1:0.

Vitorija je i na otvaranju drugog dijela bila nešto opasnija, a najveća prijetnja po gol gostiju je ponovo bio Anderson, čiji je udarac u 54. minutu izblokirao Josip Elez.

U 69. minutu, Marko Livaja je zakasnio na dobar centaršut Stipe Biuka, tako da nije došlo do promjene rezultata. Desetak minuta kasnije, Tiago Silva je dobio drugi žuti karton, pa je portugalski predstavnik nastavio susret sa igračem manje.

Do kraja meča, nije bilo više golova, tako da je konačan ishod ostao 1:0 i Splićani su prošli u sljedeću fazu kvalifikacija. U samom finišu, navijači domaćeg tima su gađali fudbalere Hajduka stolicama i flašama, ali na sreću niko nije povrijeđen.

U narednom kolu, Hajduk će igrati protiv Viljareala.