Herojska pobjeda Lidsa na Etihadu sa igračem manje (VIDEO)

Fudbaleri Lidsa savladali su na gostovanju ekipu Mančester sitija sa 2:1 u 31. kolu engleske Premijer lige.

Na samom startu utakmice nije bilo velikih prilika, s tim da je Mančester siti očekivano imao veću kontrolu lopte. Bernardo Silva je u 13. minutu imao jedan prodor u šesnaestercu, no u ključnom trenutku jedan od igrača Lidsa mu je izbio loptu. Par minuta kasnije Rahim Sterling je šutirao sa dvadeset metara, ali je to otišlo preko gola.

U 32. minutu golman Lidsa uspio je da odbrani šut Fernandinja sa desetak metara. Nakon toga Lids se polako oslobađao pritisak i stiže do vođstva u 42. minutu.

Tajler Roberts je presjekao jednu loptu i prošao lijevoj strani, te dodao do Patrika Bamforda, a ovaj je samo produžio do Stjuarta Dalasa koji je sa desetak metara pogodio stativu i lopta se odbila direktno u gol za 1:0.

Problemi za Lids su došli veoma brzo jer je Lijam Kuper nespretno reagovao i napravio je faul nad Gabrijelom Žezusom i sudija mu je nakon gledanja snimak dao crveni karton na samom kraju prvog poluvremena.

To je još više ohrabrilo igrače Pepa Gvardiole koji su konstatno napadali u drugom poluvremenu. Aleksandar Zinčenko je u 49. minutu izveo slobodan udarac sa 25 metara, no pogodio je živi zid. Šest minuta kasnije Sterling je dobio loptu u šesnaestercu, ali je poslao pored gola. Fernandinjo je sljedeći zaprijetio sa 20 metara, ipak golman Lidsa se našao na pravom mjestu i sačuvao je svoju mrežu.

U 76. minutu Fernandinjo je dodao do Bernarda Silve, a ovaj je proigrao Fernana Toresa koji je sa deset metara uspio da savlada protivničkog golmana i donese izjednačenje svom timu.

Nastavili su “Građani” sa napadima želeći da dođu do sva tri boda, a Sterling je bio veoma sebičan u 83. minutu kada je trčao ka šesnaestercu i imao je sa obje strane saigrače u boljoj poziciji, no on je nastavio dalje i zaustavili su ga igrači Lidsa. Odmah nakon toga na drugoj strani Rafinja je izašao jedan na jedan sa Edersonom i golman Mančester sitija je izašao kao pobjednik iz tog duela.

Posljednja prilika za domaće bila je u 90. minutu kada je Fernandinjo glavom šutirao direktno u golmana Lidsa, a odmah zatim su gosti izveli kontranapad.

Brzo su igrači Lidsa prebacili igru na protivničku polovinu i Dalas je u 91. minutu uspio pored dvojice igrača Mančester sitija da istrči i pošalje loptu Edersonu kroz noge za pobjedu od 2:1

U narednom kolu Mančester siti gostuje Aston Vili, a Lids dočekuje Liverpul.