Bundesliga: Herta šokirala Augzburg, ubjedljive pobjede Lajpciga i Union Berlina

Fudbaleri Herte šokirali su ekipu Augzburga sa 3:0 u sedmom kolu njemačke Bundeslige, dok su Majnc i Šalke remizirali 2:2. Lajpcig je sa 3:0 bio bolji od Frajburga, Union Berlin je deklasirao Arminiju sa 5:0, a Štutgart i Frankfurt su završili 2:2.

Igrači Herte konačno su naplatili sve promašaje iz prethodnih utakmica i napravili su veliko iznenađenje savladavši na gostovanju Augzburg sa 3:0. Golove su postigli Mateus Kunja iz penala u 44. minutu, Dodi Lukebakio u 52. minutu nakon loše intervencije protivničke odbrane, te Krištof Pjatek u 86. minutu nakon kontranapada.

U okršaju posljednjih ekipa na tabeli Majnc i Šalke su remizirali 2:2 i tako je domaći tim osvojio prvi bod u sezoni. Poveli su golom Danijela Brosinskog iz penala u šestom minutu, uzvratio je Mark Uth iz slobodnog udarca sa 20 metara pola sata kasnije. Ipak igrači Šalkea skrivili su novi penal u sudijskoj nadoknadi, a ovaj put je bio precizan Žan Filip Mateta

Izjednačio je Šalke u 50. minutu golom Ozana Kabaka, no isti igrač je igrao rukom i zbog toga je gol poništen. Ipak u 82. minutu lopta je nesrećno pogodila Džeri Džasta i otišla u mrežu za konačnih 2:2.

Lajpcig je uvjerljivo sa 3:0 bio bolji na domaćem terenu od Frajburga. Otpor gostiju slomili su u 26. minutu, kada je nakon asistencije Nordia Mukielea, Ibrahima Konate pogodio 1:0. Na 2:0 je povećao Marsel Sabicer u 70. minutu sa penala, dok je konačnih 3:0 postavio Anhelino u 89. minutu predivnim golom iz slobodnog udarca sa 30 metara.

Union Berlin je deklasirao ekipu Arminije Bilefeld sa čak 5:0. Sve je započeo Keita Endo u trećem minutu, a nastavio je deset minuta kasnije Robert Andrić prekrasnim golom sa ivice šesnaesterca. Za 3:0 u prvom poluvremenu pobrinuo se Šeraldo Beker, da bi za 4:0 iz penala strijelac bio Maks Kruz. Konačnih 5:0 postavio je Sedrik Teušer u 89. minutu.

Štutgart i Frankfurt su remizirali 2:2, iako su domaćini vodili sa 2:0. Prvi gol je postigao Nikolas Ivan Gonzalez u 17. minutu iz penala, a Gonzalo Kastro je dvadeset minuta kasnije iz kontranapada povećao na 2:0. Gosti se nisu predavali i Andre Silva je smanjio u 61. minutu, da bi 2:2 postavio David Abraham u 75. minutu.