Tuzla siti
FK Tuzla City/facebook

Fudbaleri Tuzla sitija pobijedili su u Bijeljini ekipu Radnika rezultatom 3:1 u okviru osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Meč je počeo tvrdo na obje strane, sa dosta borbe na sredini terena. Faruk Gogić je pokušao glavom, ali preko gola, dok je na drugoj strani Petar Mišić šutirao direktno u Azura Aljkanovića.

U 18. minuti nakon kornera sa lijeve strane najviši u skoku bio je Gogić koji je tako matirao golmana Tuzla sitija Nevresa Fejzića za vođstvo Radnika.

via GIPHY

Samo četiri minuta kasnije stigao je odgovor gostiju. Elvis Mehanović je pobjegao odbrani i sa lijeve strane šutirao, a na golu katastrofalno je reagovao Aljkanović i lopta je ušla u mrežu za izjednačenje na utakmici.

via GIPHY

U 35. minuti strijelac za goste Mehanović nakon zakašnjelog starta nad Veliborom Đurićem zaradio je drugi žuti i crveni karton.

via GIPHY

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:1.

U drugom dijelu izabranici Vlade Jagodića izašli su veoma napadački i nagovijestili su teške momente za goste, međutim nisu računali na slabo raspoloženog golmana Azura Aljkanovića.

Igrao se 64. minut kada se desio novi kiks Aljkanovića nakon ubačaja Mišića, lopta je ispala golmanu Radnika i od stativu ušla u gol. Izabranici Husrefa Musemića su poveli sa igračem manje.

via GIPHY

I poslije ovog pogotka domaći su imali inicijativu. Gosti su se razumljivo oslonili na kontranapade imajući u vidu brojčanu nejednakost na terenu.

U 85. minuti korner sa lijeve strane, lopta je preletjela Aljkanovića koji je slabo reagovao, pala ispred Mirzada Mehanovića koji je postavio konačan rezultat 3:1 na “Gradskom stadionu” u Bijeljini.

via GIPHY

Narednu utakmicu Radnik igra u gostima na “Mokrom docu” protiv Posušja, dok Tuzla siti dočekuje Slobodu na “Tušnju”.

Detaljan tok meča ste mogli pratiti OVDJE.