Levante je u okviru 12. kola Primera lige savladao Hetafe na svom terenu rezultatom 3:0.

Poveli su domaći već u šestoj minuti. Horhe de Frutos je poslao dobru loptu ka Martiju Rodžeru koji se dobro snašao i u situaciji jedan na jedan sa golmanom Hetafea postigao  pogodak.

Samo minut kasnije direktan crveni karton dobio je Čema. Štoper Hetafea podigao je visoko nogu i kramponima udario protivnika u prsa, za šta mu je opravdano glavni sudija pokazao put u svlačionicu.

Samo deset minuta trebalo je domaćima da iskoriste brojčanu nadmoć i povedu sa 2:0. Slična situacija kao kod prvog gola, samo što je sada Danijel Alkon Gomez izašao sam ispred Davida Sorije i matirao ga za prednost od dva gola razlike.

U 57. minuti de Frutos je snažnim udarcem sa ivice kazenog prostora povećao na 3:0, i već tada otklonio sve dileme oko pobjednika na ovom meču.

Nova nevolja Hetafe je snašla u 77. minuti kada je Đene Dakonam dobio drugi žuti karton i gosti su utakmicu završili sa devet igrača u polju.

U sljedećem kolu Levante gostuje Barseloni, dok Hetafe dočekuje Sevilju.