Hofenhajm konačno stigao do trijumfa u Bundesligi

Fudbaleri Hofenhajma savladali su na domaćem terenu ekipi Augzburga sa 3:1 u desetom kolu njemačke Bundeslige.

Sedam utakmica u nizu poslije pobjede nad Bajern Minhenom, igrači Hofenhajma nisu znali za trijumf i večeras su savladali Augzubrg. Poveli su domaći golom Florijana Griliša u 17. minutu, nakon što je Kristof Baumgartner prošao po lijevoj strani i sjajno centrirao. Nije dugo trajalo slavlje Hofenhajma, pošto je Augzburg izjednačio golom Danijela Kaligurija u 31. minutu.

U drugom poluvremenu Hofenhajm je dominirao, a čim se krenulo sa centra Griliš je predivnim gol vratio vođstvom svom timu sa 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Ihlas Bebu u 50. minutu, nakon solo prodora kroz sredinu. I Andrej Kramarić se upisao u strijelce u 76. minutu, ali mu je gol poništen zbog ofsajda.

U narednom kolu Hofenhajm gostuje Bajer Leverkuzenu, a Augzubug dočekuje Šalke.